Блог

Кенійський чай: особливості виробництва

Кенійський чай: особливості виробництва

Кенія наймолодший з гравців на ринку чаю: по-справжньому виробництво почалося приблизно 100 років тому.

І так історично склалося, що розвивається переважно виробництво гранульованого чаю. До XIX століття були створені верстати ротервейни та машини стс. Оскільки англійці п’ють чай з молоком, а Кенія є колишньою англійською колонією, то виробники чаю з’ясували, що кращий настій з молоком дає гранульований чай, відповідно він буде користатися більшим попитом. Завдяки цьому нові плантації створювалися вже з урахуванням установки на фабриці машин crush tea CTC (crush, tear and curl).
Виробництво листового чаю не дуже активно, але теж розвивається.

Великий африканський розлом ділить Кенію на дві частини: починається внизу, в Зімбабве і нагорі, через Ліван, доходить до Туреччини.
Чай вирощують на високогір’ях із західних та східних сторін розлому: Western Rift і Eastern Rift.
І на Western Rift, на Eastern Rift виробляють хороший високогірний чай. В Україні та країнах колишнього Союзу (Росія, Казахстан) трохи більше цінується Eastern Rift (але таки в Казахстані менше).
Чай Eastern Rift цінується більше, тому що дає хороший аромат. Western Rift дає трохи краще колір, якщо заварювати з молоком, а його аромат не такий яскравий, як у чаю зі східних садів.
У категорії кенійські елітні листовий чай, в першу чергу, можна виділити такі сади (марки), як: Milima West of Rift і Kangaita East of Rift. Вони є основними марками кенійського листового чаю.

Чай збирають в Кенії круглий рік. Піки якості — це липень, серпень і січень. Коли холодно і коли трохи дощів, чай встигає набрати найкращі якості листа. Але насправді, коливання якості невеликі та більше залежать від посухи, якщо така трапляється, або якщо на світових ринках різко падає ціна на чай. Коли падає ціна, виробники починають економити на внесенні добрив, що теж позначається на якості чаю.

І ще один дуже важливий момент. У Кенії 100% безпестіцидний чай, який проходить по всіх європейських показниках безпеки. Абсолютно. Наприклад, якщо ви збираєтеся поставляти чай до Європи, вам треба перевіряти якість індійського, меншою мірою цейлонського та обов’язково китайського чаю. Кенійський чай можна навіть не перевіряти — там чай завжди безпечний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *