Чай
Час охолодження
Оптимальна температура

Білий чай Японські і елітні китайські зелені весняного збору

5 хвилин
після кипіння
71-76 °C

Класичний зелений Жовтий чай

3 хвилини
після кипіння
76-82 °C

Улун

2 хвилини
після кипіння
82-93 °C

Чорні / червоний чай

1 хвилина
після кипіння
88-93 °C

Пуер

використовуйте воду
відразу після кипіння
93-100 °C

Приготування чаю

Правильно вибрати чай дуже важливо, ще важливіше – правильно заварити. Найкращий сорт можна зіпсувати неправильною водою, посудом або кількістю чаю.

 Кількість чаю

 Стандарт для професійної дегустації (ті тестингу) – 2 грами чаю на 100 мл води. Для домашнього чаювання в британській традиції рекомендуємо заварювати 1 грам чаю на кожні 100 мл води. У китайській церемонії краще користуватися стандартом ті тестерів.

Часто на упаковках з чаєм, в професійній літературі кількість чаю визначається чайними ложками. Це не є правильним. В залежності від сорту, розміру листа, способу скручування об’єм змінюється. Не міряйте ложками, стаканами або «на око», користуйтеся вагами.

 Посуд

 У китайській традиції використовують фарфорові гайвані, глиняні чайники, скляні колби. В Англії віддають перевагу фарфору. У японській церемонії використають кераміку. Форму посудини підбирайте під сорт і настрій, кращі матеріали – скло, глина, фарфор . В жодному разі не використайте металевий посуд для заварювання.

 Вода

 Якість води суттєво впливає на смак та аромат чаю. Вода має бути фільтрованою або джерельною, не мінералізованою і не дистильованою.

 Температура кипіння води (100°C) є згубною для більшості сортів чаю. Заллєте ніжні зелені, білі або улуни окропом, і чай відразу виділить забагато танінів, гірчитиме, втратить аромат. Зачекайте декілька хвилин, нехай вода охолоне. Краще використайте чайник з регулятором температури.