Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чайний гриб

Японський гриб, маньчжурський гриб, гриб Комбуха, фанго, морський квас, чайна медуза, медузоміцет …

Зізнаюся, була здивована і спантеличена таким явищем. Давайте розберемося разом.

Отже, чайний гриб, що нагадує зовні медузу, не що інше, як поєднання двох мікроорганізмів: дріжджових грибів і оцтовокислих бактерій. Співдружність цих мікроорганізмів використовується при отриманні таких молочнокислих напоїв, як кефір або кумис (про який ми чули багато жартів). Так ось, при утворенні того ж кефіру дріжджами викликається спиртове бродіння, спирт піддається молочнокислому бродінню, в свою чергу чайний гриб – оцтовокислому, відповідно, продукт на виході розрізняється.

Як ви могли здогадатися, чайний гриб вирощують на настої звичайного чаю. Медузоміцету потрібен солодкий чай. Колонія мікроорганізмів активно трудиться, переробляючи цукор в етиловий спирт і вуглекислий газ, готуючи сприятливе середовище для оцтовокислих бактерій, що перетворюють спирт в оцтову кислоту. В ході всіх цих складних природних «мікромахінацій» настій отримує цілий комплекс речовин: тут і цукор, невелика кількість спирту, кофеїн, оцтова, лимонна і глюконова кислоти, вітаміни С і В1, вуглекислий газ і деякі інші елементи. Що дивно, смак такого незвичайного напою приємний, легкий, нагадує квас, відмінно втамовує спрагу, сприяє гарному апетиту, а також має бактерицидні властивості.

Давайте розглянемо декілька сфер застосування чайної медузи, плюси і мінуси напою. Поїхали!

По-перше, він стимулює шлункову секрецію, але тут є кілька обмежень: протипоказаний людям з гастритом, при виразковій хворобі шлунка і цукровому діабеті (через наявність цукру). Також настій гриба активно відновлює природну мікрофлору шлунка після хвороби і прийому великих доз антибіотиків.

По-друге, наприклад, в Китаї і Японії його використовують як ліки від різних форм ангіни, при хронічних уповільнених захворюваннях порожнини рота та й інших недугах. У будь-якому випадку, якщо ви хочете вживати настій систематично для лікування тих чи інших захворювань, необхідно проконсультуватися з лікарем!

По-третє, використовується як засіб для лікування опіків і полегшення загального стану при таких.

По-четверте, чайний гриб використовують навіть в косметичних цілях. По суті, це готовий лосьйон. Він ефективний для жирної шкіри, схильної до появи вугрів. Користуються ним у такий спосіб: зливають трохи настою, якого вистачить на один раз застосування, змочують ватку і протирають шкіру обличчя, виключаючи повіки і губи. Процедура повторюється вранці і ввечері. Через деякий час саловідділення помітно зменшується, а шкіра стає світліше.

Можна робити і маски для обличчя, просочуючи кілька шарів тканини в настої чайного гриба. Накладають лежачи, на 20 хвилин, після чого вмивають обличчя прохолодною, бажано кип’яченою водою. Так що це не тільки корисний напій, а ще й натуральний засіб для підтримки природної краси. Чай в будь-яких проявах робить людину кращою!

Чайний гриб

І, нарешті, найголовніше – як же чайний гриб готують? Все дуже просто. Беремо міцний настій чаю, зеленого або чорного (3-4 чайні ложки на 1 л води), і цукор (100 г на 1 л рідини); ще потрібна трилітрова банка, щоб грибочку було куди рости. Заливаємо все це, накриваємо зверху марлею (грибу необхідне повітря) і ставимо в таке місце, де його ніхто не потурбує, не обов’язково в темне місце, але і не під прямі сонячні промені. Температура повинна бути приблизно 25 ° С, менше – не страшно, але процес буде відбуватися ще повільніше. Загалом, після декількох нескладних маніпуляцій, прочекавши близько місяця (це саме болісне) – іноді домашній медузі потрібно більше часу, все залежить від умов, – на світ народжується така цікава і загадкова форма життя, як чайний гриб. А далі, коли він вже сформується і зміцніє, його дістають, промивають у кип’яченій воді, готують ще один настій, але охолоджують, перш ніж опустити туди гриб. Через день-два гриб спливе, а через тиждень настій буде готовий. Саме цікаве, що гриб треба підгодовувати: цукор, кип’ячена вода, заварка, трав’яні чаї. А ще влаштовувати йому «лазневі дні»: міняти настій, промивати його. Не можна залишати цукор на тілі гриба – це викликає опіки у вигляді бурих плям.

Чайний гриб

Така ось історія. Знаєте, піду-но я все-таки пошукаю трилітрову банку …

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик