Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чарівні улуни

Взимку особливо приємно скоротати вечір за чашкою чаю. І, звичайно, у китайців – прабатьків і першовідкривачів чайного мистецтва, є спеціальні сорти, які допомагають прогнати холод і наповнити організм «вогнем». Сучасні медики погоджуються з ними з деяким корегуванням термінології: в чаях міститься величезна кількість корисних речовин, необхідних нашому організму в холодну пору року.

 

Улуни відомі своїм благотворним впливом на організм: вони поєднують в собі корисні властивості червоних і зелених чаїв. Таніни, що містяться в чаї, беруть участь у зв’язуванні та виведенні шкідливих речовин з організму, флавоноїди покращують обмін речовин. В улунах багато вітамінів і ефірних масел, які прекрасно засвоюються, потрапляючи в організм з великою кількістю теплого настою.

 

Улуни умовно поділяються на дві групи – слабо ферментовані (Тегуаньінь, тайванські улуни) і сильно ферментовані. Перші світліші, легкі, освіжаючі. Вони краще підходять для чаювання погожим весняним днем ​​або тихим літнім вечором. Але в захололу погоду, немає нічого кращого, ніж чашка ароматного, гарячого і запашного «темного» улуна – він зігріє своїм ароматом і пробудить рум’янець на щоках.

 

Чаї цієї групи відрізняються яскравим ароматом і насиченим смаком. Чайний лист скручують уздовж його осі, чаїнки виходять довгими і особливо крихкими. Унікальна технологія виготовлення, що включає в себе прожарювання над димним вогнищем, робить лист темним, майже чорним, з теплим фруктовим запахом.

Серед цих чаїв виділяють гуандунські і північнофуцзянскі улуни.

 

У провінції Гуандун в горах повіту Чаоань збирають листя дерев, з яких потім виробляють чай Фенхуан Данцун – Одинокий кущ з гори Фенікс. Це найвідоміший сорт гуандунської групи. Насправді Дан Цунов дуже багато – за назвою кожної скелі, на якому ростуть дерева. Найчастіше для простоти і зручності, їх всі називають Фен Хуанами. Відмінності між цими чаями настільки тонкі, що вловити їх під силу тільки чаеманові.

 

Цей чай так само іноді називають «Медовим улуном» за його бурштиновий настій і тонкі нотки меду в ароматі.

Фен Хуан Дан Цун прекрасно підходить для романтичного чаювання в другій половині дня – він створює затишну і теплу атмосферу і має властивості афродизіака.

 

Північнофуцзянскі улуни іноді називають чаями з гір УІ – вони виростають на священних китайських горах на півночі провінції Фуцзянь.

Саме там в 16 столітті стали готувати чай за новою для Китаю технологією, пізніше давши йому назву «Улун» – «Дракон кольору неба перед грозою». Дійсно, чаїнки Да Хун Пао (Великий червоний халат) – найвідомішого та яскравого чаю даної групи, нагадують дракона який причаївся.

 

Улуни гір УІ відрізняються терпким смаком і довгим післясмаком – а саме він найбільше цінується в чаї. Китайці порівнюють післясмак зі звуком гітари, який залишається в повітрі після того, як музикант перестає грати.

Крім уже згаданого Да Хун Пао існує багато сортів чаю даної групи:

УІ Жоу Гуй – Кориця з гір УІ. Його аромат нагадує корицю, а смак віддає солодкістю.

УІ Ба Сян – назва цього чаю відсилає нас до легенди про вісьмох безсмертних, які обрали своїм притулком священні гори. Цей чай володіє особливо копченим і маслянистим смаком.

УІ Шуя Сян – «Нарцис (або водна квітка) з гір УІ». Цей чай найменш просмажений і припаде до вподоби любителям більш «легких» чаїв. На мій смак це найніжніший з усіх «вогненних» улунов.

Осторонь стоїть чай Байцзігуань – «Півнячий гребінь». Його листя не темні, а трохи зеленуваті. І в смаку переважає приємна кислинка.

 

Ці чаї варто заварювати водою температурою близько 90 градусів і настоювати не більше 2-7 хвилин в залежності від кількості чайного листа.

Лист спочатку промивають гарячою водою – прямо в чайнику, щоб дати аромату розкритися. А вже потім заливають і настоюють. Зверніть увагу на те, як змінюється запах чаю: від сухого і трохи різкуватого в сухому листі, до гарячого і тонкого в чайнику до солодкого, розфарбованого безліччю нюансів на дні вашої, вже порожньої чашечки)

Хочу вас попередити, що цей чай не варто пити на порожній шлунок і бути готовими до того, що після чаювання вам дуже захочеться їсти – «вогняні» улуни активізують обмін речовин і травлення.

 

Приємного чаювання!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик