Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Улюблені чаї англійців родом із Індії

Індія відома різноманітністю своїх товарів і, мабуть, найпопулярніший з них – це індійський чай. Клімат та правильний догляд створили ідеальні умови, щоб постачати чарівний напій в інші країни. Індійський чай вважається одним із найкращих у світі. На щастя, його вирощують у величезних кількостях. За обсягом світового експорту Індія посідає друге місце після Китаю.

Як же розвивалася історія чаю в Індії?

Справжнісінька історія індійського чаю починається з Гімалайських гір та їхнього передгір’я, де багато століть виростали дикі чайні дерева. Існує легенда, що китайці не хотіли продавати чайні дерева кудись ще, але англійські торговці просто вкрали їх і вивезли до Індії. Вибравши там рівнинну ділянку землі, вони змогли їх виростити.

З 30-х років ХІХ століття в Індії почали з’являтися великі чайні плантації, і Британія отримує ще одне багатство – індійський чай. У 1863 році запрацювала Ост-Індійська компанія, яка займалася культивацією чаю. В Індію доставляли величезні партії саджанців, які змогли прижитися і тим самим започаткували історію індійського чаю. Сприятливий клімат і великі врожаї чаю дали величезний поштовх розвитку чайної галузі, яка поступово захоплювала світовий ринок.

На крутих схилах гірських масивів в Індії зростає високогірний чай. Самі плантації виглядають як тераси, які охоплюють схили гір. Зазвичай, вдосвіта, жінки власноруч, акуратно збирають чайні листочки. Це дуже важкий і трудомісткий процес, у ньому відіграє роль цілісність та форма кожного листочка.

Традиційно назви для напоїв пов’язані із географічним знаходженням плантацій.

Асам – штат, де вперше в Індії почали вирощувати чай. Та й за розмірами місцеві плантації першому місці. Смакові властивості – яскрава терпкість, легка насолода та насиченість. А головна особливість чаю Асам – солодовий аромат з нотками ментолу. Терпкий, насичений, яскравий Асам виготовляється з чайної рослини Camellia sinensis var.  assamica, яке за своєю природою вважається не кущем, а деревом. У готового напою мідно-коричневий колір.  Його особливо приємно пити з ранку.

Дарджилінг

Цей сорт особливо цінується, частково ще й тому, що виробляється у менших кількостях.  Смак у нього дуже різний, тому що на це впливає безліч факторів, наприклад, час збору й погода. І все ж спільні риси можна виділити: у всіх видів Дарджилінгу ніжний квітково-мускатний смак переважає.

Дарджилінг іноді називають «чайним шампанським». Ціна цього чаю може сягати кількох тисяч доларів за кілограм.  Найунікальніші сорти виробляються в кількості всього 50 кілограмів на рік, і поціновувачі чаю готові заплатити за них величезні гроші.

Річ у тім, що через суворі та мінливі погодні умови, вегетація чайного куща сповільнюється, і чай набуває абсолютно неповторних смако-ароматичних властивостей. Чайні кущі вбирають з кожної промінчика сонця максимум і накопичують у листі корисні речовини.  Збирають Дарджилінг винятково вручну, не тільки для дбайливого поводження з чайним листям, а й тому, що використовувати техніку на крутих гірських схилах просто незручно чи невигідно. 

В асортименті TEAHOUSE ви зможете знайти індійський чай на будь-який смак, а наші консультанти допоможуть обрати саме «той єдиний», який стане вашим найулюбленішим.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик