Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Кава: шкода, користь, цікаві факти

Кава на другому місці по продажах на світовому ринку після нафти. І не дивно: стимулюючий ефект цього напою дає нам сили і працездатність протягом усього дня. Давайте розглянемо, як кава впливає на мозок.

Кава: шкода, користь, цікаві факти

Коли ми не спимо, в мозку повільно накопичується речовина аденозин. Вона міцно зв’язується з рецепторами, що сповільнюють активність мозку.

Кава: шкода, користь, цікаві факти

Чим більше аденозину накопичується, тим більше мозок втомлюється. Це логічно: чим довше ми не спимо, тим сильніше втомлюємося. І навпаки: під час сну зменшується концентрація цієї речовини, що надає мозку бадьорість.

Кава: шкода, користь, цікаві факти

А тепер – найцікавіше! Кофеїн за структурою дуже схожий з аденозином. Потрапляючи в мозок, він починає змагатися з аденозином за прив’язку до рецепторів. Речовина, що викликає втому, вже не може прив’язуватися до рецепторів, і – вуаля! – мозок бадьорий і працездатний!

При тривалому вживанні кофеїну кількість рецепторів, до яких може прив’язатися аденозин, збільшується, а значить, потрібна більша кількість кави для досягнення ефекту. При спробі різко відмовитися від цього напою ви можете відчути значний занепад сил.

Також кофеїн стимулює вироблення адреналіну – гормону «бийся або біжи». Від нього серце б’ється швидше, покращується кровообіг, навіть стає легше дихати. Він же стимулює вироблення дофаміну, що викликає почуття щастя. До слова, кокаїн діє так само, хіба що в кілька разів сильніше.

Кава: шкода, користь, цікаві факти

Кава припиняє свій ефект досить швидко. Після чашки міцної кави з 150 мг кофеїну через 6 годин на організмі залишиться тільки 75 мг, а ще через 6 – 37,5 мг. Аденозин знову здобуває владу над мозком і приходить час ще однієї чашки – не відмовляйте собі в цьому.

Кава дуже корисна, якщо не зловживати кількістю:

  • – в ньому багато поліфенолів, які відновлюють уражені клітини і продовжують їх життя;
  • – він містить набагато більше (скільки?) Антиоксидантів, ніж фрукти і овочі;
  • – захищає від захворювань серцево-судинної системи, діабету і хвороби Альцгеймера;
  • – знижує ризик цирозу печінки;
  • – прискорює обмін речовин;
  • – стимулює апетит.

У правильних місцях, таких як TEAHOUSE, до чашки еспресо обов’язково подають склянку з водою. Вода допомагає освіжити рецептори і оберігає нирки від порушення водно-сольового обміну.

Кава: шкода, користь, цікаві факти

«На десерт» відповімо на найпопулярніше питання про вплив кави на здоров’я: чи можна випити смертельну дозу кави і чи існує така?

Так, існує! Це приблизно 150 мг на 1 кг маси тіла людини.

Наприклад, при вазі 70 кг смертельна доза кофеїну складе 14 000 мг.

Середня чашка кави містить 150 мг, тому 14 000 мг – це близько 70 чашок кави. Шкоду вони завдадуть, тільки якщо випити усі 70 чашок одночасно. На щастя, шлунок не зможе вмістити таку кількість рідини. А значить, пані та панове, передозування кавою неможливе!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик