Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Кілька слів про чай в пакетиках

Пакетований чай вже давно зарекомендував себе як зручний у використанні, але неякісний напій з барвниками і іншими гидотами. Всілякі розслідування і експерименти різних умільців стали тому “підтвердженням”. Протестую!

Кілька слів про чай в пакетиках

Пакетований чай вже давно зарекомендував себе як зручний у використанні, але неякісний напій з барвниками і іншими гидотами. Всілякі “розслідування” і “експерименти” різних умільців переконали широкі маси в тому, що чай в пакетиках – сумнівна альтернатива чаю справжньому, що в пакетиках за замовчуванням нічого хорошого бути не може і навіть у самих “крутих” виробників там в кращому випадку немає барвників . Днями я провів невелике опитування серед передбачуваних цінителів чаю, і більше 50% тих, хто проголосував такий чай і чаєм не вважають. Це і стало приводом для написання цього поста.

Як це починалося

Пам’ятайте, як це почалося? Один британський торговець на ім’я Джек Салліван почав розсилати свої клієнтам пробні зразки чаю в шовкових пакетиках (мабуть, з метою економії або для більшого естетичного ефекту). Покупці витлумачили наміри пана Саллівана по-своєму і стали заварювати чай прямо в цих пакетиках. Так все і почалося. Звичайний, усіма улюблений чай, але в новій зручній подачі.

До чого це призвело

На даний момент чайні пакети можна умовно розділити на два основних типи: ті, які на чашку, і ті, які на цілий чайник. У сучасному світі споживання пакетованого і непакетованому чаю коливається в межах 8 до 2. Тому я і провів цієї весни цілий день на крупній цейлонської фабриці з повним комплексом виробництва як пакетованого, так і непакетованому чаю, розпитуючи, чіпаючи, нюхаючи. І ось що можу повідомити вам з повною упевненістю. Пакети для чайників зазвичай фасуються великолистовим чаєм, маленькі чайні пакети – так званої чайної “висівки”.З  великолистовим все зрозуміло, все як і 100 років тому. А ось “висівки” розумники і розумниці називають “відходами” виробництва і лають страшними словами. Так ось відходи ці, друзі мої, вдають із себе не пил, яку підмітають після фасування чаю непакетованого, а високоферментованні і насичені ароматом краю чайного листя і корінці, які в надлишку обсипаються з чайного листа в процесі обробки. Тобто по суті, якщо вихідна сировина хороша, то в пакетики потрапляє мало не краща його частина. І крок цей більш ніж виправданий, адже в маленький пакетик просто неможливо покласти потрібну кількість великого чайного листя. І саме в силу високої ферментації, а не через барвники, такий чай можна запросто заварити в прохолодній воді.

Так що забудьте всі ці хвалені тести, тому що ніякого сенсу додавати барвники в такий чай немає. І так, звичайно, пакетований чай (як і непакетованому) буває неякісним, тут вже все на совісті виробника і залежить від якості вихідної сировини. Невже ви вірите в те, що непакетованому, скажімо, грузинський “Сталін”, хоч чимось краще пакетованого “Basilur” ‘a?

 

А ось трохи фотографій. Серйозний дядечко на першій все показував і розповідав. Давав нюхати, пробувати і т.п. Дивіться, як там все гарненько, чистенько. А жінки які суворі там працюють – ух! До речі, зверніть увагу, обладнання, яке використовується для фасування, теж грає роль. А вартість коливається від 50 000 до 1 000 000 у.о. Те, що на фотографіях, – близько 150 000. А ті, які по 700-800 і вище виглядають як космічний корабель на стартовому майданчику)

Кілька слів про чай в пакетиках Кілька слів про чай в пакетиках Кілька слів про чай в пакетиках Кілька слів про чай в пакетиках Кілька слів про чай в пакетиках Кілька слів про чай в пакетиках

Константин Мазурик

Discover the best teas, Comrades!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик