Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Питання тижня: Як визначити якість чаю?

Три ключових параметри якості і найважливіші маркування – все, що потрібно знати для того, щоб …

 

Як визначити якість чаю – одне з найпопулярніших питань в крамницях Teahouse. Ми довго на нього не відповідали – навіщо, адже стільки статей на тему! Однак, прочитавши першу сторінку пошукової видачі, одразу взялися за справу.

 

Три ключових параметра якості чаю

Зовнішній вигляд, аромат, смак – три «кити», три основи якості.

 

Зовнішній вигляд. Тут важливі цілісність, колір листа і відсутність так званих сторонніх включень. Листочки повинні бути цільні, з акуратними краями, колір однорідним, чим менше паличок-стеблинок, тим краще.

Аромат. З цим параметром є нюанс – це справа смаку, тому оцінка завжди суб’єктивна. І в натуральних, і в ароматизованих чаїв аромат повинен бути приємним (тому, хто його споживає і оцінює) і відповідним сорту. Наприклад, зелений чай пахне травами і квітами, а Пуер землею і осіннім лісом, В чорному чаї добре чутні ноти сухофруктів і сухоцвітів, існують також сорти з копченим, смольний ароматом (Лапсанг Сушонг, Кудін ).

 

Смак. Тут, як і з ароматом, спираємося на особистий смак і базові смакові характеристики сорту. Зелені чаї в основі солодко-трав’янисті, з фруктовими, квітковими відтінками. У чорному чаї теж є солодкість, але терпкості більше, основні ноти – мед і прянощі, Пуер – горіхи і приємна землистість. Улуни дуже різноманітні, в них і квіти, і мед, і пряні ноти.

 

Важливі маркування

 

Крім смако-ароматичної композиції і зовнішнього вигляду (визначити які можна не завжди – чай ​​може бути герметично упакований), зрозуміти якість часто допомагають маркування. Маркувань багато, про всі писати не будемо, поговоримо про найважливіші. Але пам’ятайте – жодна печатка не скаже про чай більше, ніж смак, аромат і зовнішній вигляд!

Категорія чайного листа. OP, STGFOP, BOP і ще кілька десятків – такі абревіатури використовуються на чайних аукціонах в Індії і Цейлоні, про те як їх легко розшифрувати і тим самим визначити якість чайного листа, ми вже писали.

Знак якості чаю з Цейлону. Виробництво чаю на Шрі-Ланці строго регламентується і контролюється державою. Всі чаї, які отримали таку печатку з левом, можна і потрібно вважати якісними (іншими словами – вони відповідають держстандартам).

Питання тижня: Як визначити якість чаю?

Знак якості чаю з Індії. Наявність цього знака на індійському чаї не обов’язкова (тут держава не так ультимативна, як на Шрі-Ланці), але якщо є – будьте спокійні, місцевий орган контролю обіцяє, що цей чай відповідає держстандартам і є безпечним для здоров’я. І ще з цікавого – на цьому індійському чаї ніколи не пишуть Made in India, звертайте увагу скоріше на назву фабрики-виробника (зазвичай вона менша, ніж назва самого чаю) і звертайтеся до Google – у найавторитетніших плантацій є сайти, менш популярні або просто невеликі фабрики легко знайдете на форумах.

Питання тижня: Як визначити якість чаю?

Знак якості чаю з Китаю. Державний знак якості Китаю – це вам не жарти. Повинен бути на кожному китайському чаї!

Питання тижня: Як визначити якість чаю?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик