Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Що таке чайні флеші і тіпси?

Більшості людей, які так чи інакше стикалися з чайною тематикою, а тим більше малознайомим з нею терміни флеші і тіпси по відношенню до чаю не відомі. Але їх незнання не робить їх менш важливими. Про них знати необхідно всім, хто цікавиться китайським чаєм.

Отже, більшу частину врожаю китайського чаю збирають всього один раз на рік, в весняний сезон. Процес збору чайного врожаю триває трохи більше місяця. В одних провінціях збір врожаю може відбуватися трохи раніше, в інших трохи пізніше, але зазвичай це період з березня і до травня.

У цей період починається вегетація чайного куща, тобто швидке перетворення бруньок в нові листочки, які більш ніжного кольору і структури, ніж інше чайне листя.

Молоді, найніжніші і неймовірно м’які листочки збираються для виробництва чаю. Примітно, що чайний кущ викидає подібні листочки регулярно через 5-7 днів. Тобто, жінка, що збирає чай, може повернутися до одного і того ж куща по 4-5 разів за місяць. І так триває весь період вегетації. Причому, листочки, які зібрані в перший і останній раз поступаються за своїми смаковими якостями та ароматом зібраним в середині.

Розглянувши ближче чайний кущ можна помітити молоду і досить щільну стеблинку яскраво-зеленого відтінку з трьома-чотирма, а іноді і з п’ятьма листочками – це і є чайний флеш.

Що таке чайні флеші і тіпси?

При зборі молодий флеш обережно відщипується з куща разом зі стеблем. І тільки в самому кінці виробничого процесу вже безпосередньо перед упаковкою чайний лист відокремлюють від стеблинки.

Флеш – це те, що нам знайоме і улюблене, те, до чого ми звикли. Це концентрація вітамінів, мінералів, летючих речовин і алкалоїдів. Багато знаменитих сортів, такі як Тегуаньінь, Пуери або темний улун Дахунпао виробляють саме з флешів.

Що таке чайні флеші і тіпси?

Що ж таке чайний тіпс? Тіпсом називається зовсім молода брунька на самій верхівці флеша.

Що таке чайні флеші і тіпси?

Буквально через пару годин брунька перетвориться в маленький листочок і збиральниця чаю повинна встигнути викрутити бруньку таким чином, щоб не обірвати її. З бруньок виходять вишукані, витончені, неймовірно ароматні чаї. Зазвичай це білі та жовті чаї.

Що таке чайні флеші і тіпси?

Чай, виготовлений з тіпсів, природно коштує досить дорого, а межі їх тонкого смаку не завжди впізнавані для новачка-дегустатора. Вони створені для справжніх чайних гурманів. Чайні тіпси містять найбільшу концентрацію алкалоїдів, а значить, мають найбільш тонізуючий ефект.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик