Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Що таке ooika та як спіймати океанські хвилі у піалі з чаєм

Преміальні японські зелені чаї часто мають свіжий і морський аромат, схожий на морські водорості. Цей аромат має спеціальну назву – ooika. «Ooi» по-японськи означає тінь, а «ka» – аромат.

Аромат ooika присутній у чаях, які вирощують у тіні, щоб зробити інтенсивнішим їх колір, cолодкість, умамі.

Японці кажуть, що ooika має такий аромат, як водорості аонорі. Компонент ooika є важливим фактором сенсорного тесту, одного із методів оцінки чаю. Він свідчить про якість та високу концентрацію амінокислот.

Найпростіший спосіб знайти референс аромату ooika у повсякденному житті – відчути запах листа норі одразу після відкриття упаковки.

Аромат ooika викликаний природнім великим вмістом у затінених чаях такої сполуки, як диметилсульфід. Диметилсульфід є основним компонентом аромату моря та океану. В морі він продукується бактеріями, які харчуються фітопланктоном.

Деякі японські чаї мають таку високу концентрацію цієї сполуки, що після заварювання пахнуть не просто водоростями, а морською водою.

Зараз у Teahouse з’явилися кілька нішевих японських чаїв з ароматом ooika. Це наші Карігане Кукіча та Матча Преміум. Свіженькі, цьогорічні, привезені з регіону Удзі, чайного серця Японії.

Що таке ooika та як спіймати океанські хвилі у піалі з чаєм

У 16 столітті в Удзі винайшли новий метод вирощування чаю – ōishita saibai, затінення. За декілька тижнів до збору (термін – залежно від сорту чаю) листя чайні кущі ховають від сонячних променів під укриттям. У наші часи їх накривають сіткою, раніше для цього використовували рисову солому. Листя дозріває у розсіяному м’якому світлі, це впливає на його хімічний склад. Чай стає яскраво-зеленим, ароматним, ніжним, солодкуватим на смак, та сповненим ароматом ooika.

Ми вважаємо цей запах дуже приємним та розслабляючим. Звичайно, випивши хороший японський зелений чай, ви відчуєте, що він анітрохи не солоний. Але океанічні нотки відчуєте, це і буде ooika.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик