Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Що таке Пуер?

Особливий на смак і вигляд чай, який або люблять, або не сприймають. Є два види пуеру, у кожного з них — свої шанувальники. Перший — це шен або сирий чай. Його виробляють з чаю-сирцю з малим ступенем ферментації. Потім витримують декілька років, завдяки чому чай стає краще, більш духмяним і витонченим. У продажу можна зустріти молодий шен (до 3 років витримки) і витриманий — понад 3 роки.
Другий вид — шу. Цей сорт виробляють із сирцю з високим ступенем ферментації, який піддають вологому скиртуванню. Такий чай може змінювати свої смакові й ароматичні якості протягом 3-4 років.

Історія пуеру 

Китайському пуеру понад 1700 років. Виробляти його почали в селищі Пу-Ер провінції Юньнань. Китайці досі зберігають в найсуворішому секреті процес виробництва пуеру. Історії відомі випадки, коли іноземців, яких підозрювали у шпигунстві, навіть страчували.
В інші країни пуер доставляли «чайними кінними шляхами», якими в давнину йшли довгі каравани. Оскільки дорога займала багато часу, чай пресували, загортали в тканину й залишали для дозрівання в добре провітрюваних приміщеннях. У такому вигляді його було легше перевозити, він не ламався і займав менше місця.

Що таке Пуер?

 

Регіони розростання й виробництва

Сьогодні, як і раніше, пуер виробляють у провінції Юньнань, у п’яти основних областях:
• Дянь-сі;
• Дянь-нань;
• Дянь-Дунбей;
• Дянь- Сібей;
• Чжун-Дянь.
У цих районах розташовані чайні фабрики. У більшості, це приватні виробництва, кожне з яких має свій ідентифікаційний номер. Його вказують на пакуванні, щоби покупець міг визначити де і ким зроблений саме цей чай.

Виробництво пуеру складається з декількох етапів:
• Збір та сортування листів. Залежно від величини, ніжності, зрілості, листя ділять на 10 сортів.
• Фіксація. На цьому етапі листя прожарюють у котлах при температурі 200 градусів, що дає можливість пригальмувати окислення.
• Скручування. На чайний лист впливають різними способами, щоб видавити чайний сік і зруйнувати стінки клітин.
• Пресування і ферментація. Пресовка здійснюється в спеціальних металевих циліндрах, де пропарюють чайний лист. Потім чай пересипають в марлевий мішок і пресують. Ферментація відбувається під час зберігання або вже транспортування чаю.

Що таке Пуер?

 

Властивості пуеру

Ще з давніх часів були відомі корисні якості пуеру. Чай добре виводить шлаки й токсини. Його п’ють для профілактики й лікування різних захворювань. Відомі випадки, коли пуер допомагав позбутися від алкогольної залежності.
Пуер вживають для зниження цукру в крові, його рекомендують людям з виразковими захворюваннями шлунка. Він добре виводить зайву вологу з організму, що сприяє схудненню. Його п’ють, як тонізуючий засіб, для отримання заряду бадьорості та енергії.

Що таке Пуер?

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик