Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Таємниця довголіття

Чай як витвір мистецтва

Щодня ми розмовляємо з гостями на тему чаю і кави. Іноді, вибираючи собі чай, запитують саме про наш улюблений чай, іноді просять дати спробувати щось незвичайне, цікаве, унікальне. І тут починається бурхливий потік незрозумілих слів, жестів і емоцій. Ех, так багато всього смачного і дивного! Але в якийсь момент кожен з нас завмирає, розповідаючи про червоні чаї, бо доходить до одного дуже цікавого, якому немає порівняння …

І ми не можемо не розповісти про нього!

Таємниця довголіття

Що ж, любий друже, мова піде про прекрасний і витончений чай, його назва — Цзинь Цзюнь Мей. Таке співуче, ніби краплі падають — Цзинь — з купола грота — Цзюнь — в священне озеро — Мей.

 

Таємниця довголіття

Твір мистецтва — бруньки і самі верхні листочки чайного куща, які дарує рання весна і гори Уїшань. Тисячі найніжніших чайних бруньок підвялюють, скручують, ферментують і сушать. Виходить незвичайний червоний чай з благородним золотистим пушком, схожим на пилок. Він виглядає особливо, він пахне особливо, він особливий на смак. До нього і ставитися потрібно по-особливому. Дбайливо і ніжно.

Заварювати будемо в скляній колбі або в гайвані, можна і в ісинській глині ​​— кому що більше до душі.

Приступимо. Візьмемо чотири грами чаю, температура води близько 85-90 градусів. Настій світлий, сонячний, бурштиновий. Аромат медовий, заколисуючий, а ще якийсь знайомий запах з щасливого дитинства. Ковток — і наповнюється серце тихою радістю і умиротворенням. Ще десяток ковтків — і ми в блаженстві …

Він настільки гармонізує, розставляє все на місця в голові, маленька «печера ретріту». Те, що потрібно, щоб відволіктися, зігрітися, зібрати все тепло всередині. Такі відчуття викликає медитація, таким виходиш із залу після йоги.

Повернемося до піали. Смак злегка терпкий, але шовковистий, квітково-медовий. Тіло щільне, смак повний і зрозумілий, потрібно всього лише насолоджуватися і відпустити все. Післясмак солодкий, поширюється по всьому горлу і закінчується в сонячному сплетінні, м’яко лягаючи.

Таємниця довголіття

Пити його варто, коли вже спробував щось інше з китайських червоних. Бо потрібно бути готовим до такого смаку. Він прекрасний.

 Ієрогліф «Цзинь» (金) означає «золото», але скоріше в плані «дорогий, вищого класу»; «Цзюнь» (骏) — «величний», інше значення «кінь з норовом, благородний скакун»; «Мей» (眉) — брови, які в китайській культурі часто мають сенс «довголіття», в поєднанні з ієрогліфом «Шоу» (寿) вказує на поважний вік і мудрість. А ще такий ієрогліф можна зустріти в назві тих чаїв, які містять велику кількість чайних бруньок. Є чудовий чай з бровами у назві — «Шоу Мей», тільки він білий (в перекладі «Брови старця» або «Брови довголіття»).

Пийте чай і відчувайте. «Ти не головою, ти серцем відчувай … Що тобі це розуміння дасть? Та нічого …» Розмова з собою, вміння чути свій внутрішній світ відкриває нові грані життя, через піалу, так само як і через медитацію (теж ритуал), можна досягти єднання, гармонії з усім і в усьому. Це і є секрет, секрет довголіття …

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик