Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Як чай впливає на дітей і підлітків

Нас часто запитують, які чаї можна або бажано пити дітям? Відповідаємо: любі, які смакують. Але з поправкою на темперамент дитини й що їй потрібно саме зараз: підбадьоритися і настроїти себе на роботу, або розслабитися і заспокоїтися.

Діти люблять чай, бо чаювання – це про спілкування з батьками, про літо, святковий пиріг з ягодами, про канікули – про Дімі сім’ю. Але не тільки це. Чому ми радимо прищеплювати смак до якісного чаю і знайомитися з мистецтвом чайної церемонії змалечку? Ми впевнені, що культура, вміння чаювання позитивно впливає на розвиток дитини. Як саме?

Як чай впливає на дітей і підлітків

1. Чай = укріплення стосунків у родині. Чаювання створює доброзичливу, легку і відкриту атмосферу, покращує взаєморозуміння і підвищує довіру один до одного. Коли сім’я збирається разом на чай – це час для історій, сміху, довіри, підтримки й щирості. І звичайно, приготуємо щось смачне до чаю. І сімейні вечори з чаєм (або обіди чи сніданки) – зміцнюють родину. У нас кажуть «цементують», але на справді, таким цілющим ефектом зміцнення стосунків володіє чай, точніше щира розмова за чашкою чаю.

2. Чай = свідоме ставлення до життя. Чаювання – у східній традиції – це шлях усвідомленості. З ним пов’язують медитативні практики та дзенські осяяння. Ви ретельно готуєте простір, посуд, вибираєте чай, воду, заварюєте напій, смакуєте його. Таке усвідомлене ставлення до чаю, церемонії, переноситься у повсякденність: свідоме проживання кожного моменту свого життя. І в цьому набагато менше негативних емоцій, вражень, думок, дій.

3. Чай = спілкування. Чай ми п’ємо наодинці, медитуючи чи в роздумах. Або в компанії. Проводити час в компанії, спілкуючись за чашкою чаю – звичка, яка привчає не просто до здорового способу життя, а й до здорового спілкування, без сильно речовин, що тонізують. І якщо дитина або підліток можуть насолоджуватися чаєм, їм не має сенсу шукати насолоди в штучних речовинах.

4. Чай = розвиток. Чаювання, захоплення історією та філософією чаю, уведення його в своє життя, розвивають так, як і музика, малювання або театр. Чай має багато відтінків смаку, аромату, кольору. Вміння їх розпізнавати, розрізняти й називати свої емоції, як і вміння спілкуватися, створювати й насолоджуватися красою – розвивають наш емоційний інтелект. Саме EQ впливає на успішність дорослої людини.

5. Чай = гарний настрій. Всім знайомо: налити чашку чаю, пити й заспокоюватися, приходити до тями, прояснювати думки тощо. Цей механізм знайомий і йогам, і психологам: коли ми п’ємо чай, повертаємося в теперішній момент. Це умиротворює емоції, приводить до спокійного, розслабленого, але центрованого і ясного стану. Чай повертає нас у теперішній момент. Погодьтеся, володіти навичкою заспокоювати себе – важливо і дітям, і підліткам, і дорослим.

Як чай впливає на дітей і підлітків

Ми створили дитячий проект «Подорож в країну Чайландія».

Дітям легко і доступно розповідаємо цікаві факти про традиції, чаї, поради, рецепти. Вони зможуть створити свій авторський купаж, продегустувати різні чаї і просто чаювати разом з батьками.

Найближча інтерактивно-пізнавальна лекція для дітей та батьків відбудеться в сімейному клубі «Шалом, бебі»:

Дата: 11 травня 2018 об 11.00.

Вартість: 200 грн. (для однієї дитини).

Адреса: Дніпро, КДЦ Менора, вул. Шолом-Алейхема, 4/26, 4й поверх.

Більше інформації: (068) 975-16-32 (095) 380-05-74

Чайна школа Teahouse може організувати і провести лекції, тренінги, чаювання у будь-якому місті України. Звертайтеся;)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик