Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Як правильно заварювати чай. Лікнеп для HoReCa

Смачний та якісний чай легко зіпсувати неправильним заварюванням або водою. На що треба звернути увагу, коли заварюєте чай у своєму закладі?

Вода

Має бути якісною. Часто саме вода псує смак чаю. Не можна використовувати водопровідну (в Україні) та мінеральну. Найкращою є джерельна вода (контролюємо її смак, колір, запах). Якщо використовувати воду в пляшках, також ретельно відстежуємо її якість.  Вона має бути без запаху, кольору, хлору тощо та з мінімальною мінералізацією. Рівень мінералізації TDS має бути від 75 мг/л до 250 мг/л. Талу можна використовувати лише в екологічно чистих районах. Дистильована псує смак чаю. Ми також не радимо використовувати воду з кавомашини: вона перегріта.

Посуд

Найкраще заварювати чай у фарфорових, фаянсових або скляних чайниках

Як правильно заварювати чай. Лікнеп для HoReCa

Пропорції чаю та пакетики

Трав’яних та фруктових чаїв зазвичай беруть більше. Коли використовуємо пакетик для заварювання в чашці або заварнику, важливо не набивати його чаєм, а залишити простір, щоби дати чаю розкритися й віддати всі свої відтінки смаку та аромату.

Як правильно заварювати чай. Лікнеп для HoReCa

Температура води

Зелені чаї та улуни заварюються водою до 90 ⁰С, чорні, шу пуери, трав’яні та суміші — 95-100 ⁰С.

Для чаю вода має бути свіженагрітою, бажано без повторного кип’ятіння.

Визначаємо температуру води без термометра  

*Чайник тільки закипів – 100 ⁰С

* Як тільки чайник зняли з вогню (вимкнули) й вода перестала шуміти, температура – 95 ⁰С.

*Через 3-4 хвилини вода в чайнику вже 85 ⁰С.

*Якщо у вас немає часу чекати, доки вода стане холоднішою, ви можете переливати її з однієї місткості в іншу. При кожному переливі вона охолоджується на 2-3 ⁰С.

Час заварювання

Менший для зелених чаїв та улунів – до 3 хвилин, середній для чорних та пуери – 3-5 хв, та більший для трав’яних та фруктових – 5-10 хв. Найпростіше визначати пісочним годинником або таймером.

Зберігання чаю

Формула зберігання чаю: низька температура низька вологість – відсутність сторонніх запахів – мінімум світла – правильна місткість.

Під дією світла та повітря чай окислюється, сильні запахи «вбирає» в себе. Найкраще зберігати чай в скляних банках з притертою кришкою в темному прохолодному місці. Чаї необхідно провітрювати: раз на тиждень розкривати на кілька хвилин «подихати». Якщо плануєте використати чай швидко, можна зберігати в дойчпаках з герметичною застібкою.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик