Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

10 найкращих видів чаю для вашого здоров’я

Вживання певних сортів чаю може дуже позитивно повпливати на здоров’я: поліпшити роботу серця, зміцнити імунну систему, знизити ризик хронічних захворювань тощо. Набір корисних властивостей залежить від сорту чаю. Ба більше: деякі види чаю є більш корисними для нашого здоров’я, ніж інші — це пояснюється високим вмістом у них антиоксидантів, поліфенолів та інших сполук.

Неосяжний чайний світ зможе запропонувати безліч смаків, ароматів і корисних властивостей, задовільнивши при цьому найвибагливіших чаєманів. Від багатого на антиоксиданти зеленого чаю, що ідеально підходить для ранкового чаювання та подарує бадьорість, до заспокійливого ромашкового, що допоможе розслабитися та віднайти гармонію, —  кожен чай має свої унікальні характеристики. 

Які ж чаї є найкориснішими? Спробуємо розібратися.

Перш за все, варто зазначити, що існують дві категорії чаю: ті, що походить від рослини Camellia sinensis, і трав’яні чаї, які є сумішами рослин, трав, фруктів або спецій, настояних на гарячій воді. Перші містять кофеїн, а також антиоксиданти — катехіни. Трав’яні чаї — з ромашки, м’яти або гібіскусу — не містять кофеїну.

І ті, і ті чаї можуть подарувати вам не тільки насолоду від моменту чаювання та приємні емоції, а й зміцнити здоров’я.

  1. Зелений чай

Зелений чай вважається одним з найкорисніших для здоров’я, в першу чергу завдяки високій концентрації антиоксидантів. Він виробляється з рослини Camellia sinensis.

Унікальність зеленого чаю — у приготуванні. Листя швидко збирають і пропарюють, щоб запобігти окисленню: це дозволяє зберегти природний зелений колір і потужні поживні властивості. Зелений чай багатий на катехіни, зокрема епігаллокатехін галлат (EGCG) — антиоксидант, відомий своїми незліченними перевагами для здоров’я.

Який же ефект він справляє на організм? Зелений чай допоможе у зниженні ваги, покращить роботи мозку та серця, а ще він має протизапальні властивості. Тож такий чай — чудовий вибір для тих, хто прагне покращити загальний стан здоров’я.

  1. Чорний чай

Чорний чай, який ми любимо за його насичений смак і темний колір, також характеризується великою кількістю корисних властивостей. Його особливість у тому, що він проходить більш тривалий процес ферментації, ніж зелений: саме завдяки цьому ми відчуваємо міцний смак, а склад набуває високого вмісту кофеїну.

Чорний чай також виготовляють із рослини Camellia sinensis, але відмінний від зеленого чаю метод обробки пояснює різницю в корисних властивостях. У складі — висока концентрація флавоноїдів, які є потужними антиоксидантами, що підтримують здоров’я серця, сприяють зниженню рівня холестерину, поліпшують стан кишківника і знижують кров’яний тиск. Серед оздоровчих ефектів також  зниженням ризику інсульту та зменшення ймовірності розвитку деменції. 

  1. М’ятний чай

М’ятний чай — напевно, найпопулярніший трав’яний чай, який ми пам’ятаємо ще з дитинства. Та цінують його не лише за свіжий смак та аромат, але й за широкий спектр корисних властивостей.

Багатий на антиоксиданти, м’ятний чай чудово підтримує травлення. Його спазмолітичні властивості також допомагають зняти м’язові спазми та дискомфорт у шлунку. Він не містить кофеїну, що робить такий чай чудовим варіантом для тих, хто хоче зменшити споживання кофеїну, але при цьому насолоджуватися заспокійливим, ароматним напоєм.

  1. Ромашковий чай

Ромашковий чай, який отримують із висушених квітів, відомий своїми заспокійливими властивостями. У його складі — антиоксиданти, які відіграють важливу роль у зниженні ризику виникнення багатьох захворювань, таких як хвороби серця й рак.

Ромашку також цінують за те, що вона покращує якість сну завдяки вмісту апігеніну — антиоксиданту, який зв’язується з певними рецепторами в мозку, зменшуючи тривожність. Отже, чай з ромашки варто пити, якщо ви хочете розслабитись і знизити стрес.

  1. Улун

Улун — традиційний китайський чай, який за ступенем окислення знаходиться посередині між зеленим і чорним чаєм. Його унікальна обробка включає декілька етапів: висушування листя під сонцем, а потім — окислення та скручування.

Саме цей метод зберігає максимальну кількість антиоксидантів та мінералів, які мають протизапальну дію, підтримують здоровий метаболізм та покращують роботу серця.

  1. Білий чай

Білий чай, названий так за тонкий білий пух, що покриває його бруньки, — це чай, що проходить мінімальну обробку. Його виробляють з молодого листя та бруньок рослини Camellia sinensis. Особливістю білого чаю також є високий вміст антиоксидантів. Ці сполуки допомагають боротися зі стресом і знижують ризик хронічних захворювань.

Низький вміст кофеїну в білому чаї робить його чудовим заспокійливим напоєм. Крім того, білий чай позитивно впливає на роботу серця, допомагає контролювати вагу та покращує стан шкіри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик