Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Користь кави без кофеїну для здоров’я

Дослідження вчених показали, що в каві містяться речовини, які можуть бути корисними для здоров’я, але чи так само корисна кава без кофеїну? Виявляється, так! До її складу входить багато тих самих антиоксидантів, вітамінів і мінералів, що й до звичайної. Кава без кофеїну може навіть захистити від діабету 2 типу, захворювань печінки та серця.

При цьому цей позитивний вплив на здоров’я відбувається за відсутності побічних ефектів кофеїну, таких як прискорене серцебиття, неспокій, нудота й тремтіння. Отже, якщо ви схильні до тривожності, вам не обов’язково відмовлятися від смаку улюбленої кави та задоволення від спілкування за чашкою напою — просто замініть її на  безкофеїнову. 

Чим корисна кава без кофеїну? 

  1. Допомагає запобігти діабету 2 типу

Деякі дані свідчать про те, що вживання кави допомагає знизити ризик розвитку діабету 2 типу. В одному з досліджень, опублікованому в 2017 році, вчені зазначили, що кава без кофеїну має аналогічний ефект 

Інсулін допомагає розблокувати клітини, щоб глюкоза (цукор) могла потрапити всередину. Люди з діабетом 2 типу мають резистентність до інсуліну: тобто їхній організм не реагує на речовину належним чином. В результаті глюкоза накопичується в крові, підвищуючи рівень цукру. Якщо не лікуватися, високий рівень цукру в крові може спричинити ускладнення, наприклад, проблеми із зором та захворювання нирок.

Дослідники виявили, що поліфеноли, антиоксиданти в каві без кофеїну, можуть стимулювати бета-клітини підшлункової залози виділяти інсулін і контролювати рівень цукру в крові.

  1. Запобігає захворюванням печінки

Вживання кави без кофеїну може допомогти захиститися від захворювань печінки, таких як запалення та фіброз.

В одній з наукових робіт, опублікованій у 2014 році, вчені надали дані з Національного дослідження здоров’я та харчування США, зібрані в період з 1999 по 2010 рік. Дослідники вивчали рівні чотирьох печінкових ферментів у крові 27 793 дорослих, які вживали каву. Виявилося, що як звичайна кава, так і кава без кофеїну знижує аномальні рівні цих ферментів.

  1. Знижує ризик серцевих захворювань

Дані свідчать про те, що як звичайна кава, так і кава без кофеїну допомагають знизити ризик серцевих захворювань.

Хвороби серця є одною з основних причин смерті серед дорослих людей. 

У дослідженні, опублікованому в 2022 році, вчені порівнювали ризик серцевих захворювань серед людей, які пили каву без кофеїну, мелену та розчинну. Результати продемонстрували, що люди, які випивали дві-три чашки кави, включаючи каву без кофеїну, мали нижчий ризик серцевих захворювань і передчасної смерті, ніж ті, хто не пив її взагалі

  1. Та головна перевага такої кави — відсутність негативних побічних ефектів кофеїну

Безкофеїнова кава — ідеальний вибір для людей, схильних до високого рівня тривожності, серцевих захворювань, аритмії, судом, безсоння, стресу, або для вагітних, яким теж не можна вживати кофеїн.

Поради щодо споживання кави без кофеїну

Купуючи каву, майте на увазі, що вона буває різного ступеня обсмаження — це стосується будь-якої кави, як звичайної, так і безкофеїнової. Обирайте ступінь обсмаження, орієнтуючись на власні вподобання щодо смаку, міцності, аромату тощо: 

Світле: має світло-коричневий колір і м’який смак. Як правило, кава світлого обсмаження містить більше кофеїну, ніж інші сорти. 

Середнє: має середньо-коричневий колір і м’який смак. 

Середньо-темний: трохи темніша за каву середнього ступеня обсмаження. Таке обсмаження часто має дещо гіркуватий присмак. 

Темна: має найгіркіший смак серед різних видів обсмаження, але є найменш кислою поміж інших. 

Отже, як демонструють результати безлічі досліджень, кава без кофеїну має ті самі корисні властивості, що й звичайна: може захистити від діабету 2 типу, захворювань печінки та серця. При цьому вона підходить людям, які не хочуть або не можуть вживати багато кофеїну, адже не викликає побічні ефекти.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик