Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

10 переваг зеленого чаю

Зелений чай — один з найвідоміших та найпопулярніших напоїв у всьому світі. Та чи знаєте ви, що це ще й джерело антиоксидантів та інших корисних речовин, які можуть підтримувати здоров’я кісток, мозку, серця, а також знижувати рівень тривожності та стресу, покращувати пам’ять та багато іншого

Про те, які переваги для здоров’я має зелений чай, — у цьому матеріалі.

 1. Зменшує тривогу та стрес

Будь-який містить амінокислоту L-теанін, що знижує тривогу й стрес, допомагаючи вам розслабитися. Зелений же чай має одну з найвищих концентрацій цієї речовини порівняно з чорним, улуном і білим чаєм. Достатньо 200-400 міліграмів L-теаніну на день, аби почуватися спокійніше.

 1. Запобігає когнітивним порушенням

Вживання зеленого чаю допомагає захиститися від деяких нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера та Паркінсона. Річ у тім, що в ньому містяться антиоксиданти, які можуть вберегти клітини від пошкодження, які підвищують ризик хронічних захворювань.

 1. Підтримує здоров’я кісток

Зелений чай може запобігти остеопорозу — захворюванню кісток, яке підвищує ризик переломів стегна, хребта та зап’ястя. Дослідження також демонструють, що висока концентрація антиоксидантів у зеленому чаї посилює міцність кісток.

 1. Дарує довголіття

Вживання зеленого чаю може навіть посприяти подовженню життя. Зелений чай є джерелом поліфенолів, які мають антивікові ефекти та мінімізують ознаки старіння.

 1. Знижує рівень холестерину

Одне з досліджень, опубліковане у 2020 році, показало, що споживання зеленого чаю допомагає знизити рівень холестерину, що вбереже від серцевого нападу та інсульту.

 1. Може покращити пам’ять

Вчені виявили, що вміст L-теаніну в зеленому чаї може також покращувати пам’ять. Екстракт зеленого чаю покращує так звану «робочу» пам’ять — тип короткочасної пам’яті, необхідний для таких когнітивних функцій, як:

 • Розуміння
 • Планування
 • Розв’язування проблем
 • Міркування

Під час дослідження 2014 року вчені давали добровольцям напій на основі молока, який містив або 27,5 міліграма екстракту зеленого чаю, або плацебо. Потім люди виконували певні завдання, а МРТ відстежувала активність їхнього мозку. У тих, хто вживав екстракт зеленого чаю, покращилася пам’ять, а завдання були виконані краще.

 1. Запобігає діабету 2 типу

Антиоксиданти в зеленому чаї можуть знижувати резистентність до інсуліну.

Інсулін — це гормон, який допомагає клітинам перетворювати цукор на енергію. При інсулінорезистентності клітини стають менш сприйнятливими до цього гормону, ніж зазвичай: це є основним фактором ризику розвитку діабету 2 типу.

 1. Знижує ризик інсульту

Інсульт є однією з основних причин смерті та інвалідності серед дорослих.

Щоденне вживання помірної кількості зеленого чаю може знизити ризик інсульту щонайменше на 21%.

 1. Допомагає схуднути

Зелений чай є джерелом катехінів — антиоксидантів, які допомагають розщеплювати жири. Катехіни можуть пришвидшити метаболізм, що допомагає спалювати більше калорій, наприклад, під час фізичних вправ. Це, своєю чергою, зменшить ризик хронічних захворювань, хвороб серця та діабет.

 1. Знижує кров’яний тиск

Вживання зеленого чаю значно знижує кров’яний тиск, особливо у людей з високим ризиком серцевих захворювань.

Високий кров’яний тиск є однією з основних причин захворювань серця та інсульту, оскільки він пошкоджує оболонку артерій. В результаті артерії звужуються, обмежуючи приплив крові до серця і мозку.

Дослідження показали, що зелений чай може знижувати кров’яний тиск завдяки високому вмісту антиоксидантів. Ці антиоксиданти розширюють кровоносні судини, що підтримує здоровий кровотік.

Чи може зелений чай бути шкідливим для здоров’я?

Пам’ятайте, що споживання до восьми чашок зеленого чаю на день є безпечним. Одна чашка зеленого чаю містить приблизно 30-50 міліграмів кофеїну, тоді як верхня межа норми — 400 міліграмів на день.

Кофеїн, що міститься в зеленому чаї, добре бадьорить і допомагає не заснути. Ви можете навіть випити чашку зеленого чаю вранці замість кави, щоб зарядитися енергією.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик