Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Щоденне вживання чорного чаю може знизити ризик смерті — дослідження

Вживання двох чашок чорного чаю щодня зменшує ризик смерті — результати дослідження Національного інституту здоров’я. Напій запобігає хворобам серця, раку, діабету та інсульту. 

Необхідно провести більше досліджень, щоб з’ясувати, чи є ці результати однаковими для всіх груп населення. У будь-якому разі вживання чорного чаю — щонайменше двох чашок на день — може допомогти прожити довше й почуватися здоровіше.

Результати показали, що любителі чорного чаю мають нижчий ризик смерті від усіх можливих причин, зокрема — від серцево-судинних захворювань, ішемічної хвороби серця та інсульту.

Дані попередніх досліджень демонстрували зв’язок споживання чаю з більшою тривалістю життя, але тоді переважно оцінювали вплив зеленого чаю, як правило, на азійські популяції. Чорний же чай, який є найпоширенішим видом у Великій Британії, був набагато менш вивченим.

Дві чашки чорного чаю щодня знижують ризик смерті

Для проведення дослідження вчені з Національного інституту раку оцінили дані про стан здоров’я 498 043 осіб у Великобританії у віці від 40 до 69 років, отримані з великомасштабної біомедичної бази даних UK Biobank.

Учасники заповнили базову анкету, яка містила питання про їхні звички щодо вживання чаю та способу життя. Після цього дослідники порівняли ці звички з показниками смертності.

За учасниками спостерігали близько 11 років, і за цей час виявили, що люди, які випивали щонайменше дві чашки чаю на день, мали на 9%-13% нижчий ризик смерті від усіх причин порівняно з тими, хто взагалі не пив чай.

Люди, які пили більше чаю, також мали нижчий рівень смертності від серцево-судинних захворювань, ішемічної хвороби серця та інсульту.

Ба більше: результати не залежали від того, яким саме чаєм насолоджувалися люди — гарячим чи холодним, з молоком чи цукром або без добавок, а також від того, наскільки швидко чи повільно засвоювався кофеїн в організмах.

Виявилося, що користь для здоров’я приносить приблизно дві чашки чаю на день. Хоча більша кількість чаю не була шкідливою, додаткових переваг для здоров’я не спостерігалося.

Користь для здоров’я, пов’язана з чорним чаєм

Чорний чай містить високий рівень поліфенолів і флавоноїдів, які, як відомо, зменшують окислювальний стрес і запалення, стверджує Дана Ханнес, докторка філософії, докторка медичних наук, старша клінічна дієтологиня Медичного центру Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та доцент Школи громадського здоров’я Філдінга при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.

«Цілком ймовірно, що результати дослідження пов’язані з впливом цих фітонутрієнтів і сполук у чаї, які зменшують окислювальний стрес і запалення, а отже — знижують ризик смертності», — каже Ханнес.

«Як запалення, так і окислювальний стрес шкодять нашим клітинам і зрештою можуть призвести до раку», — вважає Бенджамін Хірш, доктор медичних наук, директор з профілактичної кардіології в кардіологічній лікарні Сандри Атлас Басс при Northwell Health.

Ханнес додала, що запалення сприяє розвитку багатьох інших захворювань, таких як хвороби серця, інсульт та діабет.

«На запалення різних типів значною мірою впливає те, що ми їмо, п’ємо і вживаємо, — сказала Ханнес, — саме тому так багато захворювань сьогодні вважаються «хронічними захворюваннями, пов’язаними з харчуванням».

Але споживаючи продукти та напої, багаті на фітонутрієнти — сполуки, що виробляються рослинами, — люди можуть дати поштовх організмові відновлювати клітини та зміцнювати імунітет.

«Подібно до фруктів та овочів, поліфеноли та флавоноїди допомагають зменшити запалення та сприяють захисту клітин», — каже доктор Хірш.

Споживання флавоноїдів і поліфенолів — типів фітонутрієнтів, що містяться в чорному чаї, — допоможе поліпшити роботу кровоносних судин, знизити рівень холестерину і контролювати чутливість до інсуліну.

Пийте чай і залишайтеся здоровими!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик