Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Білий чай старих дерев Пуеру

Простий, як все найцінніше і ні на що не схожий – знайомтеся, легкий, свіжий, чистий, білий (ну майже)!

 

Вперше про це чай ми дізналися від метра чайного всесвіту Броніслава Виногродского. Багато похвали і захоплення, але мало інформації в Інтернеті. Зазвичай, подібні симптоми властиві або чомусь унікальному і тільки для тих, хто «в темі», або черговій бульбашці, роздутий місцевими або китайськими маркетологами. Невелике розслідування, невеликі розбіжності в «свідченнях» знайомих Юньнаньських фермерів, а потім перше знайомство з ароматом і перший ковток білого чаю зі старих дерев Пуеру (так дослівно перекладається складновиголошувана на китайському назва) … і ми всі знаємо самі. І це точно любов, друзі!

Білий чай старих дерев Пуеру

Для початку, сировину для цього чаю збирають не просто з дерев Пуеру, а з давніх дерев Пуеру. Всі мікроелементи та інші корисні речовини містяться в листі таких дерев в квадраті, а то і кубі в порівнянні зі звичайними. Все це незмінно відбивається навіть на ароматі сухого листа.

 Потім, замість традиційної технології обробки Шен Пуеру, листя просто досушивають на сонці. В результаті зберігається все найважливіше і цінне. У підсумку – ідеальні, ніжні, але «потужне» (за складом) листя з найніжнішим смаком і ароматом, яке стає багатшими і багатограннішими з кожним новим роком зберігання (тобто як і Пуер, цей чай з віком не втрачає, а примножує цінність)

Білий чай старих дерев Пуеру

Білий чай старих дерев Пуеру

У перші протоки листя розкриває все більш інтенсивний (але при цьому ніжний) аромат і смак – з нотами трав, бузку і чогось ягідно-абрикосового. З третьої і по шосту заварку смак і аромат досягає піку, виходять на своєрідне плато, навіть починає здаватися, що смак і аромат ніколи не зникнуть, навіть після 100-ї заварки! Потім м’яко, поступово букет втрачає свою вагомість, але при цьому все ще відкриваються нові ноти – медові і кисло-трав’яні.

Білий чай старих дерев Пуеру

 

Цей чай приходить і йде ідеально – акуратно, але впевнено витримує до 10 заварок, вчасно попереджаючи, коли потрібно зупинитися. Цей чай абсолютно точно повинен бути на полиці кожного поціновувача, любителя, шанувальника чаю. І немає ніяких сумнівів в тому, що років через 5 його продаватимуть «з молотка» на чайних аукціонах поряд з тим же пуером або Дахунпао.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик