Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Зустрічайте, еталонний Чжуецин!

Ми шукали і ми знайшли – гордість провінції Сичуань, еталонний, ідеальний, кращий Чжуецин, – знайомтеся!

Пам’ятаєте, ми розповідали про поїздку в красивенну чайну провінцію Сичуань в пошуках Чжуецина? Те було побіжно і про емоції, а зараз розповімо предметно про нашу знахідку. Правда, епітетів залишиться все так само багато, вибачайте. 🙂

Зустрічайте, еталонний Чжуецин!

Отже, Чжуецин. Класичний зелений чай, вирощується в туманних і нестерпно прекрасних горах Емейшань, назва в перекладі з китайської означає «Свіжість бамбукового листя» (竹叶青). Для виробництва використовуються виключно тугі чайні паростки (або бруньки), ніжні, насичено-зелені і дійсно близькі за формою до гострих бамбукових листків. Після збору бруньки сортуються відповідно до якості (цілісності, розміром, кольором), від чого і залежить якість і ціна. В рамках одного і того ж збору можна купити Чжуецин за, скажімо, 400 юанів за кг і за 1500 юанів за кг. Ці дві милі жінки якраз займаються сортуванням.

Зустрічайте, еталонний Чжуецин!

Аромат сухих паростків – це обіцянка і заклик до дії. Травний, м’який, з натяком на мед і квіткові луки. Є легка жирність, як у насіння або, скажімо, того ж лунцзін.

Зустрічайте, еталонний Чжуецин!

Заварювати Чжуецін потрібно швидкими протоками і не гарячою водою (85-90 градусів – ідеально). Перші заварки – буквально кілька секунд і простір заповнить глибокий, класичний трав’янистий аромат з несподіваним сіном і повітряними квітами в шлейфі. Жовто-зелений настій, м’який смак (якщо не перетримати), обволікаюче, дуже впевнений післясмак.

 

Зустрічайте, еталонний Чжуецин!
Зустрічайте, еталонний Чжуецин!
Зустрічайте, еталонний Чжуецин!

Після четвертої заварки можна не поспішати і дати воді 5-10 секунд спокійного танцю. Гіркота не з’явиться, а ось смак заграє новими квітково-медовими фарбами. Взагалі Чжуецин – дивно стійкий солдат! Того разу, коли робилися ці фотографії, ми перестали вважати заварки після восьмої (на секундочку), в результаті заваривши листя в звичайній чашці. До речі, в чашці або довгою прозорою колбі Чжуецин особливо прекрасний, – гострі, акуратні чаїнки танцюють і колосяться, – на це можна дивитися вічно.

Зустрічайте, еталонний Чжуецин!
Зустрічайте, еталонний Чжуецин!

Однак, є у Чжуецина невеликий недолік – спробувавши одного разу, складно пригадати про інші не менш гідних зразках зеленого чаю. Чжуецин як феміна фаталє в світі чаїв – захоплює увагу чіпко і надовго. Тому подумайте двічі, перш ніж замовити. Хоча ні, не думайте, налітайте поки є! 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик