Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Білий чай

Що таке білий чай

Білий чай — особливий сорт чаю, слабо схильний до окислення (ферментації). Займає друге місце за корисними властивостями після більш поширеного — зеленого чаю. Його приблизні показники ферментації — 5-7%, а саму назву — white (білий) — він отримав завдяки покритим густим білим ворсом чайним брунькам (тіпсам).

Історія чаю

Батьківщиною білого чаю є Китай. Він, як правило, недешевий, оскільки виробляється з бруньок і молоденьких листочків чайних кущів певного сорту. Смак чаю є м’яким і оксамитовим.

Білий чай «з’явився» в X-XVIII століттях, за часів правління Сунської династії. Його постачали для імператора і називали «Чарівні бруньки північного палацу». Згідно з легендою, саме імператор відкрив цей унікальний напій. Нібито йому в чашку з гарячою водою потрапили кілька чайних листочків. Настій виявився настільки смачним і ароматним, що правитель надовго в нього закохався.

Регіони зростання і виробництво

Цінність білому чаю додає ще й той момент, що сировина для нього зростає тільки в одному регіоні Китаю — в провінції Фуцзянь. Чайні кущі ростуть в горах на висоті 1000-2000 м над рівнем моря.

Процес виробництва білого чаю має свої особливості.

  • – Збирають урожай в кінці березня — напочатку квітня, з 5 до 9 години ранку.
  • – Погода під час збору має бути суха і безвітряна.
  • – Збирачі повинні мати чисто вимиті руки, охайний одяг і світлі думки.
  • – Сушать чайний лист природним шляхом, викладаючи рівними рядами на гладку поверхню.
  • – Після першої, природного сушіння, листя прогрівають на вогні й розфасовують.

Білий чай

Види білого чаю

Білий чай досить ніжний, делікатний і освіжуючий. Вловлювати відтінки смаку й аромату — потрібна практика. У ньому немає такої інтенсивності смаку, як у чорного чаю, або стільки кофеїну, як в зеленому. Його цінують за легкість і ненав’язливість.

Він ділиться на чотири сорти: від елітного до простішого:

  • – Байхао Інь Чжень, або Срібні голки відноситься до вищого сорту білого чаю. Для його виготовлення відбираються тільки молоді бруньки однакового розміру і ступеня розкриття. Спочатку вони сушаться під сонцем, а в кінці підсушуються при температурі 40 градусів.
  • – Бай Му Дань, або Білий піон. Для цього сорту відбираються перші покриті ворсинками два листочки. Їх підсушують на сонці до того моменту, коли вони втрачають до 80% вологи. Потім листя прожарюють і сортують.
  • – Гун Мей, або Брови Палацові. У складі такого чаю молоде листя і гілочки, які збирають після збору перших бруньок і листочків.
  • – Шоу Мей, або Брови довголіття. На виготовлення цього сорту йдуть зрілі листя, бруньки й гілочки. Їх збирають під час другого врожаю.

Білий чай

Властивості білого чаю

Виробництво білого чаю не передбачає теплової обробки. Завдяки цьому зберігаються всі корисні якості продукту. Він містить вітаміни групи В, мікро й макроелементи.
Китайці називають білий чай еліксиром безсмертя і впевнені, що він продовжує молодість, допомагає зберегти здоров’я і бадьорість духу. Крім того, проводиться багато досліджень, які доводять, що регулярне вживання напою сприяє профілактиці онкологічних захворювань і атеросклерозу, нормалізації тиску, поліпшення стану зубів. З його допомогою можна позбутися від зайвої ваги, покращити стан шкіри. Протипоказань для вживання білого чаю немає.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик