Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Історія Дарджилінгу, яку розповіли за чашкою чаю.

Історія Дарджилінгу, розказана за чашкою чаю

Якщо пам’ятаєте, Teahouse починав як гуртова компанія в 90-ті, а у 2000-ті ми почали привозити чаї з різних країн самі. Еволюцію компанії й наших смаків можна простежити по Дарджилінгу.
Спочатку ми купували простий чай, заварювали його, пили й шукали ту саму легендарну схожість із шампанським. І не знаходили. Знаєте, що Дарджилінг називають «чайне шампанське» у всіх джерелах?
А потім познайомилися з двома хлопцями, вихідцями з «чайної сім’ї» (батьки професійно займалися чаєм). Вони проводили чайні курси й заварювали Дарджилінг на ті-тестінгу. Тоді ми дуже здиввувалися, що чай може бути таким неймовірно смачним: з насиченим ароматом, багатогранним смаком — і без ароматизаторів і добавок.
Знайшли постачальників в Індії і поїхали в Дарджилінг. Їздили по плантаціях та пробували все чаї, які там були, навіть ті, які коштують 500 доларів за кг. Коли ти там живеш деякий час, бачиш величезну різницю в смаку й ароматі між чаями за 10 доларів і за 500. Починаєш розуміти набагато більше про чай. Елітні чаї розкриваються в проливах, як дорога парфумерія на шкірі. З кожним проливом — нові відтінки смаку й аромату.
Дарджилінг виявився ще й відмінним стимулятором: з ним можна було дуже мало спати та дуже багато працювати. Ось цей самий високогірний і найякісніший чай першого збору підтримує тебе в такому стані, що тобі не потрібно спати. А в насиченій поїздці це важливо.

Історія Дарджилінгу, яку розповіли за чашкою чаю.

Для Дарджилінгу важливо, де ростуть кущі. Чим вище ростуть, тим краще чай. Ціна залежить від якості чаю: який кущ, де росте, як за ним доглядають, скільки чаю з нього збирають. Перший збір — одне, наступний збір буде іншим і коштувати буде інших грошей. Його може всього 100 кг в рік роблять і він — рідкісний.
І ось з цієї поїздки народилася хороша традиція — привозити обов’язково в Teahouse Дарджилінг першого збору. Щоб показати нашим співробітникам, друзям, клієнтам, яким чудовим може бути чай і не забувати самим. Це як планка або як мрія — та вершина, до якої прагнеш дістатися, твій золотий стандарт.
Дорогі чаї дуже багаті смаком і ароматом. І вміння розрізняти відтінки потрібно напрацьовувати, тренувати, а для цього важливо завжди пізнавати нове.

Історія Дарджилінгу, яку розповіли за чашкою чаю.

Я прагну, щоб моя дитина пробувала скрізь, де ми буваємо, нові смаки й аромати. Діти можуть боятися, але їм потрібно давати нові відчуття, щоб вони отримали досвід і у себе в голові сформували, що є таке класне у світі, куди варто йти. Хороші харчі, відмінний шоколад, поїздка в нове місце, різнобічна освіта, можливість приміряти на себе різні ролі. Це не тільки про їжу, а про стиль життя. Знаєте, можна недбало покласти ложку каші в тарілку і поставити на стіл, а можна — красиво сервірувати. І якщо ти спробував як красиво, ти будеш прагнути залучити красу у своє життя.
Якщо ви спробували один раз Дарджилінг першого збору з найбільш високогірних кущів, ви будете знати, який чай шукати й пити. В особливі моменти життя, як шампанське.

 

З любов’ю, Світлана Кобелєва, фінансовий директор Teahouse

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик