Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чай для для просунутих чайників, або Основні види чаю

Чорний, зелений, червоний, білий, жовтий, – майже веселка, а головне – це ще не весь список. Як відрізнити одне від іншого ми розповімо в цій статті. Це просто, якщо що.

 

Чай для для просунутих чайників, або Основні види чаю

Чорний, зелений, червоний, білий, жовтий, – майже веселка, а головне – це ще не повний список. Ще є напівферментованні чаї, які зазвичай називають улунами. І, нарешті, пуери. Як відрізнити одне від іншого я розповім в цій статті. Це просто, якщо що.

Якщо узагальнити, існує 7 видів чаїв (не рахуючи етнічні та трав’яні суміші), які виробляються з усім відомої рослини з поетичною назвою Camellia sinensis. Це чорний, зелений, червоний, жовтий, білий, напівферментований, пуер (який ділиться на шу і шен) і додатково можно (і потрібно) виділити китайський чорний чай. Якщо мета – не заглиблюватися в деталі, а просто зрозуміти різницю за 5 хвилин, тоді потрібно знати, що основна відмінність в чаях – це спосіб виробництва (обробки). Звичайно, тип і вид самої чайної рослини має значення, але на початковому етапі вам потрібно знати тільки те, що існує ассамська і китайська (+ японська, вони майже однакові) різновиди. У Китаї і Японії зростає китайська, в Цейлоні і Індії – ассамська. Але не без винятків.

А тепер про виробничу різниці. Думав, як найкраще подати всі коротко і інформативно, в результаті все звелося ось в таку таблицю. ВІДКРИВАЙТЕ В НОВІЙ ВКЛАДЦІ (щоб все добре видно було).

Чай для для просунутих чайників, або Основні види чаю

Суть в тому, що існує набір всіляких етапів обробки, всі вони вказані в самому лівому стовпчику. Залежно від виду, той чи інший чай піддається одним етапам обробки і не піддається іншим. Ну і в одних і тих же етапах можуть бути різні умови (наприклад, різна тривалість прожарювання або ферментації). Ось і вся різниця.

P.S. Ферментація – це процес окислення від контакту з киснем (через це чай темніє, як яблуко надкушене). Фіксація чайного листа – це теплова обробка (паром або обжаркою), що сприяє інактивації ферментів (тобто, зупиняюча ферментацію).

 

Костянтин Мазурик

Discover the best teas, Comrades!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик