Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чай для для просунутих чайників, або Основні види чаю

Чорний, зелений, червоний, білий, жовтий, – майже веселка, а головне – це ще не весь список. Як відрізнити одне від іншого ми розповімо в цій статті. Це просто, якщо що.

 

Чай для для просунутих чайників, або Основні види чаю

Чорний, зелений, червоний, білий, жовтий, – майже веселка, а головне – це ще не повний список. Ще є напівферментованні чаї, які зазвичай називають улунами. І, нарешті, пуери. Як відрізнити одне від іншого я розповім в цій статті. Це просто, якщо що.

Якщо узагальнити, існує 7 видів чаїв (не рахуючи етнічні та трав’яні суміші), які виробляються з усім відомої рослини з поетичною назвою Camellia sinensis. Це чорний, зелений, червоний, жовтий, білий, напівферментований, пуер (який ділиться на шу і шен) і додатково можно (і потрібно) виділити китайський чорний чай. Якщо мета – не заглиблюватися в деталі, а просто зрозуміти різницю за 5 хвилин, тоді потрібно знати, що основна відмінність в чаях – це спосіб виробництва (обробки). Звичайно, тип і вид самої чайної рослини має значення, але на початковому етапі вам потрібно знати тільки те, що існує ассамська і китайська (+ японська, вони майже однакові) різновиди. У Китаї і Японії зростає китайська, в Цейлоні і Індії – ассамська. Але не без винятків.

А тепер про виробничу різниці. Думав, як найкраще подати всі коротко і інформативно, в результаті все звелося ось в таку таблицю. ВІДКРИВАЙТЕ В НОВІЙ ВКЛАДЦІ (щоб все добре видно було).

Чай для для просунутих чайників, або Основні види чаю

Суть в тому, що існує набір всіляких етапів обробки, всі вони вказані в самому лівому стовпчику. Залежно від виду, той чи інший чай піддається одним етапам обробки і не піддається іншим. Ну і в одних і тих же етапах можуть бути різні умови (наприклад, різна тривалість прожарювання або ферментації). Ось і вся різниця.

P.S. Ферментація – це процес окислення від контакту з киснем (через це чай темніє, як яблуко надкушене). Фіксація чайного листа – це теплова обробка (паром або обжаркою), що сприяє інактивації ферментів (тобто, зупиняюча ферментацію).

 

Костянтин Мазурик

Discover the best teas, Comrades!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Корзина
Почніть вводити текст, щоб побачити продукти, які ви шукаєте.