Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чай Vs. Жир: правда чи вигадка?

Чергове дослідження підтверджує – чай ​​може все що завгодно!

 

Зізнаємося, трохи перебільшили. Адже так хочеться вірити, що існує чарівна пігулка від наслідків всіх цих довгих літніх свят. Важко не ухильнути від спортзалу, коли всі несуться на море, неможливо відмовитися від самого смачного (і жирного!) барбекю в теплому дружньому колі на березі річки, ох! Але ні, пігулки немає, і чай, все ж, не настільки всемогутній в питаннях ліквідації наслідків довгих і ситних свят, як пишуть деякі жіночі журнали.

 

Мінус 7.7% в талії!

Але хороші новини все-таки є! Журнал Tea Guardian опублікував нове дослідження, проведене в США. 132 здорових, але страждаючих від зайвої ваги учасників експерименту протягом 12 тижнів щодня вживали 625 мг катехінів, що містяться в чаї, і займалися фізичними вправами по 1 годині тричі на тиждень. Що особливо приємно – спеціальної дієти учасники експерименту не дотримувалися. В результаті в середньому мінус 7.7% жиру в області талії у тих, хто пив чай, і всього 0.3% в тих, хто не пив (але тренувався). Вибірка досліджуваних не велика, але результати очевидні.

 

Скільки ж пити чаю, щоб побачити результат?

Питання неоднозначне, зараз поясню. Щоб уникнути помилок в результатах і в ім’я наукової точності, учасники експерименту пили не чай, а спеціальні пігулки, що містять так званий ЕГКГ (епігаллокатехін-3-галлат) – один з катехінів, що містяться в чаї. Особливо допитливий читач замислиться – не факт, що чай подіє так само, як ці чудодійні пігулки. Однак хімічний склад чайного листа вивчений досить добре, тому не складно порахувати, скільки чаю потрібно випити, щоб доставити в організм ті самі 625 мг ЕГКГ. Департамент сільського господарства США заявляє, що в одній чашці зеленого чаю міститься 112 мг.

 

Якість – найголовніше!

«Однак зелений чай відрізняється один від одного» – скажете ви, і будете праві. Найбільша кількість корисних речовин міститься в самих верхніх листочках і в бруньках. Тому тільки якісний зелений чай, пані та панове, тільки хардкор! Лунцзин, Баймудань, Чжуєцзин, Сіньян Маоцзянь, Маофен – всі китайські елітні виробляють виключно з верхніх листочків і бруньок, тому не прогадаєте. Ще одна важлива ремарка – зберігання. При тривалому контакті з киснем поліфеноли і катехіни випаровуються повільно, але вірно. Тому радимо  зберігати чай в герметичних упаковках, далеко від сонячних променів (і сильних запахів).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик