Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Часть 1. Тренды посткоронавирусной эпохи

Одна з лекцій другого модуля Чайної школи 21 травня 2020 р. була присвячена пост коронавірусним трендам всередині компаній і на ринку чаю. Про це говорили гість школи Андрій Крайнєв, директор Дубайського офісу компанії Finlays, Костянтин Мазурик, СЕО Teahouse, та Світлана Кобелєва, директор з розвитку Teahouse.

Часть 1. Тренды посткоронавирусной эпохи

Про цінності, освіту і кооперації  Костянтин Мазурик, СЕО Teahouse:

Люди несподівано залишилися вдома й компанії зіткнулися з ідеєю, що їх — компаній — може і не бути. Компанії стали думати, навіщо вони існують? З’явився ціннісний тренд: хто ми? навіщо ми? Це підштовхнуло людей до освіти. І наша Чайна школа опинилася на хвилі, як продовження тренду власної цінності та освіти.
З’явилося розуміння, що разом простіше працювати. І невеликі компанії скооперувалися. На висококонкурентному ринку таких альянсів раніше не було. Наразі компанії часто об’єднуються, наприклад, щоби привезти контейнер чаю. Люди економлять на витратах і, водночас, намагаються отримати свіжий чай. Це поки ще не загальна платформа, але кооперація всередині однієї та суміжних галузей.
Відкрилася цінність людей, з якими ти спілкуєшся, в тому числі по бізнесу. Чайний чемпіонат сформував коло цікавих людей, які обмінюються досвідом. І завдяки всім цим людям ми дізнаємося нові тенденції, куди рухається чайний ринок.
Ці три ключові сенси, що проявилися під час ізоляції.

Один із трендів — розбиратися в смаках чаю, навчатися в цьому напрямку. Чим ми й займаємося багато років. Якщо дивитися на кавовий ринок, споживачі прийшли від розчинної кави до розуміння відмінностей і нюансів кави світлого й темного обсмаження. У Андрія Крайнєва є дуже цікава ​​інформація про глобальне зниження якості чаю (читай Частина 2). Ми веземо дуже хороші чаї й цього не помічаємо. Але якщо якість чаю падає за словами фахівців, то це треба переосмислити.
Дуже важливо розуміти, що таке насправді добре — це і є освітній тренд. Більше розуміння, який повинен бути чай, щобИ потім ми не втрачали смак і якість того, що в наших чашках.

І дуже важливий тренд — не боятися йти безпосередньо до свого покупця. Це зараз абсолютно всі зрозуміли. Продавати самим, максимально контактувати зі своїм споживачем. Не створювати додатковий «прошарок» між собою і своїм клієнтом.

Диверсифікувати — не бути зав’язаними на одному каналі збуту. Велика кількість дрібних компаній, які були орієнтовані тільки на HoReCa, зрозуміли, що треба йти до свого покупця, займати полиці в супермаркетах або вибудовувати власний роздріб.

 

Часть 1. Тренды посткоронавирусной эпохи

«Твої люди тебе підтримають і втримають« на плаву», – Світлана Кобелєва, директор з розвитку Teahouse

Мабуть, головний тренд пост коронавірусних часів — клієнтоорієнтованість. Вижили й пройшли критичну точку ті, у кого були — і є — лояльні співробітники та лояльні клієнти.
Коли ти говориш співробітникам: «Вибач, я не можу виконати зобов’язання по зарплаті. Роботи буде більше, а грошей менше ». І співробітники відповідають: «Так, я згоден / а. Я розумію, я буду працювати краще і якісніше. Я розумію, навіщо я це роблю ».
Клієнти писали: «Неможливо зробити замовлення онлайн, ось мої зауваження. Але — я почекаю, поки ви впораєтеся, зроблю замовлення у вас. Я з вами!”.
Людина людині друг — не тільки у нас. У інших компаній також. За цим майбутнє, і ми від цього нікуди не дінемося. Нам необхідно вибудовувати як внутрішній сервіс, внутрішнього клієнта, не з позиції штрафів і покарань, а з позиції усвідомленої співпраці. Ми зараз в одному човні: і співробітники, і власники, і люди, які купують товари та послуги.
Клієнтоорієнтованість не як декларація, а як стиль життя. За красивою фразою: гроші йдуть до грошей, люди йдуть до людей — глибокий сенс.
Люди, які тебе підтримують, які «твої» і «з тобою», вони тебе піднімуть і втримають на плаву. Тому дуже важливо бізнесу бути людяним завжди в усі часи. У хороші теж.

«Що вигідніше — зменшити собівартість або збільшити середній чек?»
Те, про що завжди думали великі компанії, а дрібний бізнес «забивав» – стратегія. Бренд-стратегія, стратегія власного розвитку і фінансова стратегія. Навіть ті, хто на це закривав очі, тепер їх змушений був відкрити. Раптом стало неймовірно важливо завжди прораховувати всі складові ціни. Де ти можеш оптимізувати та не втратити в якості сервісу та продукту, але видати ще краще. Думати про собівартість, що можна порахувати й врахувати, що не потрібно.
Загадка фінансистів: що більше принесе прибутку компанії, що вигідніше — зменшення собівартості на 10% або збільшення середнього чека на 10% – ось можна над цим подумати. І передплатникам, і хореці, і роздрібній торгівлі. Це важливе питання зараз.

«Бути ненав’язливим»
Зараз все навантажені величезною кількістю реклами, смс розсилок, повідомлень в месенджерах. Дивишся в «поштовик» на телефоні й розумієш, скільки відсіває людей і видаляєш повідомлень. Як виявитися тією компанією, чию розсилку прочитають? Знаєте відповідь?

Цінність освіти
Сьогодні ми витрачаємо час на освіту — розвиток себе як особистості. Коли ми цікаві самі собі, то цікаві й нашим клієнтам і друзям. І можемо вибудовувати довгострокові відносини. Освіта як частина цінності й людини, і компанії-бренду. Карантин відправив нас всіх у внутрішню подорож, відповідати на питання «Хто я?». І освіта як пошук відповіді на нього. Чайна школа — саме про це. І вона відбулася дуже вчасно.

 Друга частина розмови – чайна геополітика з Андрієм Крайнєвим, Finlays.

На фото: Костянтин Мазурік, Світлана Кобелєва, Teahouse.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик