Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чому світ шаленіє від матча?

Матча — здорова альтернатива кави, ніжний солодкуватий смак, величезна кількість антиоксидантів і вітамінів і особливий ритуал заварювання, укріплення імунітету. І просто модно у будь-якому куточку світу.

 

Як з’явилася матча?

Спочатку порошковий чай буддійські ченці завезли в Японію з Китаю разом з правилами чаювання. Чай сприймали як ліки проти усіх хвороб, про що і писали в трактатах ще в XII столітті. Його пили в храмах, щоб легше було концентруватися на медитації довгими ночами. У XIV-XV століттях японська чайна церемонія стала такою, якою ми її знаємо сьогодні. Окремий чайний будиночок, простота, тиша, спеціальний посуд і оздоблення кімнати, строго вивірені рухи і послідовність заварювання чаю матча. Простота й акцент на теперішньому моменті.

 

Особливості виробництва матча

Матча — це класична Camellia Sinensis. Вирощують чай особливим способом: за три тижні до збору затінюють кущі спеціальними торбинками. Це сприяє виробленню хлорофілу і впливає на смак матча (робить її солодшою) і корисні властивості (в листях утворюється в рази більше антиоксидантів). На одному з етапів з зібраного листя видаляють ніжки й жилки. Листя перетирають кам’яними жорнами в пил (ця частина виробництва, як правило, не модернізована). Природно, пил не розчиняється у воді, а знаходиться в  «звішеному» стані та з цієї ж причини після чаювання може залишатися осад.

 

Чому світ шаленіє від матча?

 

Користь матча

Матча — здоровий замінник кави. Кофеїну в одній порції матча і кави приблизно порівну. Але кава бадьорить 30-60 хвилин і якщо її випити багато, викликає нервозність. Матча бадьорить 4-6 годин завдяки поєднанню L-теаніну й кофеїну.
L-теанін з одного боку, покращує концентрацію, пам’ять, увагу і, відповідно, працездатність. З іншого, розслаблює тіло, знімає стрес, прибирає тривогу і напруження. Ми отримуємо ідеальний стан усвідомленості: концентрація і розслаблення одночасно. Ідеальний для роботи й медитації.

В матча багато антиоксидантів: приблизно 200 мл на порцію 2 г. Це, в основному, катехіни та найважливіший з них, галат епігалокатехін EGCG. Антиоксиданти протидіють впливу вільних радикалів, які руйнують клітини організму (Вільні радикали — результат забруднення навколишнього середовища, радіації, надлишку токсичних речовин в їжі, похідні стресу.) Відповідно, матча, як справжній самурай, протистоїть старінню організму.

 

У складі матча дуже багато мікроелементів і мінералів: білок, калій, кальцій, вітаміни А, В1, В2, В6, С, Е, К, магній, фосфор, залізо, мідь, цинк.

 

І ще: матча прискорює метаболізм і спалювання жирів. Тому його рекомендують тим, хто займається фітнесом і стежить за своєю фігурою.

 

Як обирати матча?

Простіше, ніж інші чаї, як не дивно. Вибираємо за кольором: має бути яскраво-зеленим. Жовтизна — ознака того, що матча окиснений, старий або не дуже якісний. Через схильність до окислення, вдома його зберігають обов’язково в закритому дойпаці або у банці в холодильнику. Матча не буває дешевим. Хіба що кулінарний — для додавання в різні страви.

 

Чому світ шаленіє від матча?

 

Як готувати матча?

Простий набір для заварювання матча: бамбуковий віночок Тясен, підставка під нього Кусенаосі, велика піала спеціальної форми Чаван або Тяван (із широким дном), бамбукова мірна ложка Тясаку, лляний чайний рушник Тякін (протирати посуд), ситечко для просіювання порошкового чаю Фуруно.

Піалу зігріваємо гарячою водою перед тим, як покласти в неї порошок. Матча просіюємо через ситечко (збагачує киснем, краще збивається).

Традиційна порція: 2 бамбукові ложки (2 г) на 80 мл води 80 ⁰С.

Збивати 30 секунд W-образними рухами в піну (W – перевернута догори ногами).

 

Де ще використовують матча?
Скрізь. У смузі, морозиві, тортах, заправках для салатів, кремах, для забарвлення в зелений різних страв, щоб додати в блюдо ноти трави й умамі (моря, білка).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик