Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чи подолає чай головний біль? Які сорти пити, а яких уникати, коли болить голова?

Стикаючися з поганим самопочуттям або стресом, люди часто звертаються до улюбленої чашки чаю. Але коли справа доходить до головного болю, чи може вживання чаю полегшити симптоми, або ж навпаки — погіршити їх? Виявляється, що чай може полегшити головний біль, оскільки він допомагає людям розслабитися та підвищити рівень гідратації.

 

Однак у деяких людей, зокрема чутливих до кофеїну або гістаміну, чай також може викликати головний біль. Який же сорт чаю варто пити, аби він допоміг впоратися з головним болем, а не погіршити ситуацію? Розберемося разом.

 

Чай є одним з найбільш популярних напоїв у світі — він поступається лише воді. Безперечно, на таку популярність впливає не тільки чудовий смак та аромат, а ще й той факт, що чай може позитивно вплинути на здоров’я людей, зокрема, полегшити симптоми застуди та зменшити тривожність

 

А для тих, хто страждає від головного болю й тиску, чай може навіть стати способом покращити самопочуття.

 

Чи може чай посилити головний біль?

 

Зв’язок між чаєм і виникненням головного болю дещо складніший, ніж може здатися на перший погляд. Звучить парадоксально: чай може бути як ліками, так і  причиною болю — усе залежатиме від типу чаю, який ви оберете, компонентів у складі та організму людини, яка його споживатиме, його чутливості.

 

Які ж чаї можуть викликати головний біль і чому?

 

«Певні види чаю — маття, чорний, улун, Ерл Грей та інші — містять кофеїн, а дослідження демонструють, що надмірна кількість кофеїну може викликати головний біль», — розповідає Маша Девіс (Mascha Davis), докторка філософії, науковиця і кваліфікована дієтологиня  з Лос-Анджелеса.

 

«Вживання надмірної кількості кофеїну — чи то з чаю, чи то з інших напоїв — також може призвести до залежності», — додає Девіс. Якщо людина не дотримується свого нормального рівня споживання кофеїну, вона може відчути занепад сил або головний біль.

 

Крім того, вживання великої кількості кофеїну «призводить до поганої якості сну, а це теж може спричинити головний біль», — розповідає Ліза Ендрюс, докторка медичних наук, докторка філософії, кваліфікована дієтологиня і власниця компанії «Sound Bites Nutrition».

 

Тому люди віддають перевагу чаю без кофеїну, коли намагаються вгамувати головний біль. Трав’яні чаї в цьому випадку є хорошим варіантом — зазвичай вони не мають жодного впливу на виникнення головного болю.

 

Але тут варто звернути увагу на те, чи ви не п’єте такий чай під час прийому ліків. Трав’яні чаї іноді вступають у несприятливу взаємодію з ліками, що призводить до неприємних наслідків.

 

Компоненти інших видів чаю також можуть викликати головний біль.

 

Таніни — це природні хімічні речовини, що містяться в корі дерев, фруктах, насінні та деяких видах чайного листя. Вони надають чаєві терпкого смаку — гіркого або сухого, характерного для червоного вина. Однак у деяких людей таніни можуть викликати головний біль.

 

Нарешті, гістаміни — це ще одна сполука, якої любителям чаю краще уникати. Гістаміни природно містяться в різних продуктах, особливо в тих, що піддаються процесам ферментації: витримані сири, мариновані овочі, вино тощо

 

«Деякі чаї (особливо сильноферментовані, такі як чорний чай) містять гістаміни, що може призвести до таких симптомів, як головний біль, кропив’янка або закладеність носа», — пояснює Девіс.

 

Які чаї варто вживати при головному болю?

 

По суті, вживання чаю — це чудовий спосіб збільшити споживання води та підтримати здоровий водний баланс. Навіть легке зневоднення може спровокувати головний біль, тому сама думка про те, що чаювання допомагає досягти щоденної норми рідини, може стати аргументом на користь цього напою.

 

Кофеїн, який викликає головний біль в одних людей, насправді може покращити стан іншим. Вживання кофеїновмісного чаю звужує розширені кровоносні судини, тим самим полегшуючи симптоми.

 

Банально, але чай чудово діє на організм просто тому, що розслабляє його. Одне з досліджень показало, що люди, які вживали чотири чашки чаю щодня протягом 6 тижнів, краще відновлювалися після стресу. Зокрема, при головному болю, спричиненому напруженням або стресом, така релаксація може полегшити симптоми.

 

Що ж тоді обрати?

 

  1. М’ятний чай. Містить ментол, який має заспокійливий ефект на м’язи
  2. Імбирний чай. Імбир має протизапальні властивості й може також полегшити нудоту.
  3. Лавандовий чай. Вважається, що лаванда має заспокійливі властивості, які можуть зменшити стрес і, як наслідок, головний біль.
  4. Чаї, що містять куркумін (активна сполука куркуми) або ромашку.

 

 

Знайдіть те, що підходить саме вам

 

Оскільки такі фактори, як тип чаю та індивідуальна чутливість, можуть відігравати дуже важливу роль, зазвичай важко сказати, чи допоможе якийсь конкретний чай комусь від головного болю, чи навпаки, посилить його. Тож найкращий варіант — досліджувати свій організм самостійно, пробуючи різні сорти й види чаю. Реакція на напій у кожного з нас відрізнятиметься, адже те, що працює для однієї людини, може не працювати для іншої. Якщо ж ви потребуєте експертної поради — варто проконсультуватися з дієтологом.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик