Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Переваги улуну для здоров’я

Улун — це різновид традиційного китайського чаю, який є дуже популярним у країнах Азії.

Він багатий на антиоксиданти і має ряд корисних властивостей для здоров’я, таких як зниження кров’яного тиску та підтримка здоров’я мозку.

У цій статті ми розповімо про користь чаю улун для здоров’я, а також про те, як його краще вживати, аби отримати максимальну кількість корисних речовин.

У чому особливість улунів?

Чорний, зелений і улун вважаються трьома основними видами чаю.

Як і зелений та чорний чай, улун виготовляється з листя рослини Camellia sinensis. Відмінності між чаями полягають у рівні окислення, якому було піддано чайне листя. Окислення — це процес, під час якого чайне листя піддається впливу повітря, аби воно висохло і потемніло.

Окислення впливає на колір і аромат чаю. Зелений чай піддається мінімальному окисленню в той час, як чорний чай окислюється повністю. Ось чому листя чорного чаю має глибокий коричневий колір і більш інтенсивний чайний аромат, ніж листя зеленого.

Чай улун є частково окисненим, тобто він піддається більшому окисленню, ніж зелений чай, але меншому, ніж чорний. Саме тому його колір і смак знаходиться десь посередині між зеленим і чорним чаями.

Хоча чай улун часто сприймається як один вид, існує багато його сортів, кожен з яких має особливий колір і смак. Деякі види улунів піддаються меншому окисленню і мають легший смак, тоді як інші — інтенсивніший чайний аромат завдяки більш тривалому часу окислення.

У чому користь улуну?

  1. Підтримує здоров’я серця

Вживання улуну може допомогти усунути фактори ризику серцевих захворювань, такі як високий кров’яний тиск і високий рівень ліпідів у крові.

Дослідники вважають, що чай, в тому числі улун, допомагає знизити артеріальний тиск за допомогою декількох механізмів: розслаблення скорочення гладких м’язів, зменшення запалення кровоносних судин, пригнічення активності ферменту, що звужує кровоносні судини, під назвою ренін, і збільшення вироблення молекули оксиду азоту, що розширює кровоносні судини.

Дослідження 2023 року, в якому взяли участь 76 673 дорослих китайців у віці від 30 до 79 років, показало, що ті, хто регулярно вживав чай, мали на 10% нижчий ризик високого кров’яного тиску.

Окрім підтримки здорового рівня артеріального тиску, вживання чаю допоможе знизити рівень ліпідів у крові. Пояснення цьому — катехіни в улуні, які пригнічують активність ферменту ліпази, що допомагає зменшити всмоктування жирів у кишківнику.

  1. Багатий на захисні рослинні сполуки

Чай улун є чудовим джерелом протизапальних сполук, які допомагають захистити клітини від окислювального пошкодження, — поліфеноли. Також він багатий на чайні полісахариди (TPS), які є вуглеводами, що мають потужну антиоксидантну активність. Це може допомогти запобігти деякими видам раку, наприклад, порожнини рота.

  1. Покращує когнітивні функції та знижує ризик розвитку депресії

Вживання чаю пов’язане з низкою переваг для здоров’я мозку: наприклад, зі зниженням рівня депресії та поліпшенням когнітивних функцій.

У дорослих, які п’ють ферментований чай, зокрема улун, на 13% рідше виявляють депресивні симптоми. Поліфеноли, що містяться в ньому, захищають від депресії, впливаючи на систему реагування організму на стрес, а також зменшуючи пошкодження нервових клітин.

Дослідники також припускають, що вживання улунів може допомогти покращити пам’ять, адже напій впливає на частину мозку, яка бере участь в обробці інформації.

Чи може улун бути небезпечним?

Вживання чаю улун загалом безпечне, якщо вживати його в нормальних кількостях.

Як і зелений та чорний чай, улун містить кофеїн — приблизно 38,4 міліграма в одній чашці. Для порівняння, така ж порція чорного і зеленого чаю містить 47,4 і 29,4 міліграма кофеїну відповідно.

Кофеїн є стимулятором, тому його кількість краще контролювати. Люди, які є більш чутливими, можуть відчувати тривогу та нервозність, якщо вони вживають кофеїновмісні напої у великих кількостях.

Тож улун не слід вживати перед сном, оскільки він може вплинути на вашу здатність засинати.

Поради щодо споживання

Улун зазвичай заварюють від однієї до п’яти хвилин. П’ють його зазвичай вранці або вдень,

При правильному зберіганні в герметичному контейнері при кімнатній температурі розсипний чай і пакетики з кланом можуть зберігатися до двох і трьох років відповідно.

Отже, вживання улуну принесе користь вашому здоров’ю, оскільки захисні сполуки, що містяться в ньому, допомагають знизити кров’яний тиск і рівень ліпідів, покращити пам’ять та подарувати заряд бадьорості.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик