Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Як щоденна чашка темного чаю може допомогти підвищити рівень цукру в крові та знизити ризик діабету?

Ні для кого вже не секрет, що чай — не просто смачний напій, що асоціюється з приємними моментами посиденьок із близькими за щирими розмовами, а ще й дуже корисний для організму продукт. Нове дослідження показало, що щоденне вживання чашки темного чаю може знизити ризик розвитку діабету 2 типу.

Автори дослідження зазначають, що хоча для підтвердження клінічних переваг темного чаю необхідні додаткові дослідження, регулярне вживання чаю в будь-якому разі є корисною звичкою, що  підтримує хороше самопочуття та здоров’я організму

Чому так?

Згідно з дослідженням, представленим на цьогорічній щорічній зустрічі Європейської асоціації з вивчення діабету, люди, які щодня вживають темний чай, мають на 53% нижчий ризик розвитку переддіабету та на 47% нижчий ризик розвитку діабету 2 типу.

Переддіабет — це високий рівень цукру в крові; діабет 2 типу характеризується резистентністю до інсуліну, коли організм має проблеми з переробленням цукру.

«Це дослідження продемонструвало, що зниження ризику як переддіабету, так і діабету серед китайського населення може бути пов’язане з активним споживанням чаю, особливо темного», — розповідає доктор медичних наук, доцент Університету Аделаїди і науковий співробітник Групи Фонду лікарняних досліджень Тонгжи Ву (Tongzhi Wu), співавтор дослідження, доцент Університету Аделаїди.

Оскільки в дослідженні використовувалися дані, зібрані за допомогою стандартизованих опитувальників населення, Ву зазначив, що для підтвердження клінічних переваг темного чаю необхідні подальші випробування.

Вчені також з’ясували, що основний механізм впливу темного чаю на ризик розвитку діабету може бути пов’язаний зі збільшенням виведення глюкози, а також підвищенням чутливості до інсуліну.

Учасникам іншого дослідження запропонували випити напій з високим вмістом цукру в поєднанні з низькою, високою дозою чорного чаю або плацебо (тобто не чаю, а рідини, схожої на нього). Люди, які пили низьку або високу дозу чорного чаю, мали нижчий рівень цукру в крові порівняно з тими, хто пив плацебо.

Який чай діє краще?

Експерти рекомендують шукати натуральний темний чай без штучних підсолоджувачів.

Тут головна «родзинка» в тому, що темний чай — це високоокислений чай. Окрім тривалості окислення, темний чай унікальний своїм процесом виробництва: він містить мікробну ферментацію.

Унікальний процес ферментації призводить до створення біологічно активних сполук, які мають антиоксидантну та протизапальну дію, що підвищує чутливість до інсуліну та продуктивність бета-клітин підшлункової залози.

 Тут річ у тім, що діабет спричиняється або зменшенням вироблення інсуліну підшлунковою залозою, або зниженням чутливості до інсуліну. Коли вироблення інсуліну та чутливість до нього покращуються, ймовірність розвитку діабету знижується. 

Отже, щодення чашка чаю, особливо темного, дійсно може не тільки наповнити зарядом бадьорості та подарувати приємні емоції, а ще й дуже позитивно вплинути на стан здоров’я. Пийте чай, насолоджуйтеся найкращими моментами чаювання та будьте здоровими разом з Teahouse!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик