Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Індійський чай: короткий огляд

Індія зараз є другим за величиною виробником чаю після Китаю.

Вона виробляє як листовий, так і гранульований чай, в основному, чорний. Зеленого проти нього незначна кількість.
Є три основних регіони, що виробляють індійський чай: Асам і прилеглі до нього області (такі як Дорста, Рай, Качар, Бора), Дарджилінг та Нілбі на півдні Індії. Найцікавіші два регіони — Асам і Дарджилінг.

Вони вирощують сезонні чаї. Оскільки ці регіони знаходяться на півночі Індії, збір починається в кінці лютого і закінчується на початку грудня. Є два «піки» якості в обох регіонах.

Асам перший флеш, фактично відразу після початку збору, вважається не таким якісним. Найвищої якості є другий флеш (другий збір). Він потрапляє на травень-червень, у деяких регіонах Асама — до початку липня. Чай, зібраний у цей період на півночі Індії, вважається найякіснішим. Виробляють, в основному, гранульований чай, а також високогірний якісний листовий.
Асам розташований у передгір’ях Гімалаїв, але на рівнині, на південному і північному березі річки Брахмапутра. Чай з південного берега вважається трохи якіснішим, але відмінність невелика. Загалом Асам є рівнинним чаєм, але дуже високої якості.

Дарджилінг фактично є 100% листовим чаєм. Він зроблений за старою технологією, ортодокс. Вона особлива: акуратне скручування і незакінчена, не найдовша й ненайглибша ферментація чорного чаю. По суті, це не до кінця ферментований чорний чай. Отримуємо строкатий чорний чай з вкрапленнями зеленого. Така комбінація і дає той унікальний смак, за який ми любимо дарджілінги.
У Дарджилінгу розташовані, в основному, високогірні плантації: 80% це high grow чай і 20% — medium.

Найпопулярніші й найякісніші бренди чайних садів:
Асам — це, в першу чергу, Balijan і Halmari;
Дарджилінг — Castleton, Makaibari та Margaret’s Hope.

Ми завозимо як асамські чаї, так і Дарджилінги 1-2 збору. Дуже і дуже рекомендуємо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик