Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

За лаштунками цейлонського чаю

Сьогодні це найдорожчий, причому стабільно дорогий чай, що продається на аукціонах.

  • На аукціонах формується ціна на чай. Найбільшим у світі за обсягами продаваного чаю є аукціон Коломбо. На другому місці — аукціон Момбаса в Кенії. Попри велику кількість виробленого чаю, в Індії аукціони менші, хоча їх багато: три на півдні й три на півночі країни. Лоти з чаєм розподіляються по аукціонах, і загальна кількість продаваного чаю виходить не дуже велика.

Цейлонський чай можна розділити на дві великі категорії. Це низькогірний чай, або рівнинний, low grown, і високогірний, high grown. Є ще і medium grown — такий собі «перехідний стан». Зазвичай він ближче або до лоугроунів, або до хайгроунів. Я б не став виділяти його в окрему категорію.
Немає такого, що low grown краще, а high grown гірше або навпаки. Це просто різні чаї — через особливості чайного куща, складу ґрунту, специфіку клімату. Там, де вище — холодніше, і чай набирає більше аромату. Там, де нижче — більше вологи, і чай набирає більше міцності й приємної гіркоти. В принципі, чаї різні, але й ті, й ті дуже хороші. Чай збирають на Цейлоні круглий рік.

В Україні історично склалося, що дуже люблять цейлонський чай, в першу чергу, рівнинний. Те, що ви купуєте в пачках: чорний, розсипний, красивий, добре скручений, однорідний. Це і є цейлонський чай лоугроун: міцний, гіркий, швидко і добре заварюється. Але вони й коштують дорого.

Пакетований чай. У пакетики краще йде все-таки високогірний чай, хоча зараз пакують і низькогірний теж. Він хорошої якості, дрібнопорізаний, швидко заварюється. Дає аромат навіть через фільтр-папір. Це не пил, а цілком хороший чай.
Обсяги виробництва. Шрі-Ланка виробляє близько 320 тис. тонн на рік. Найбільші покупці цейлонського чаю: 1-е місце займає Туреччина, 2-е – Росія, 3-є — Ірак. Україна на 16-му місці із закупівель цейлонського чаю. Це близько 3 тис. тонн на рік.

Тенденція розвитку. Все більше плантації починають просувати себе як індивідуальні бренди. Такі сади, як Court lodge, Kirkaswald, Ceceliyan, коштують дуже дорого і вирощують дуже і дуже високої якості чай.
Виробники та продавці чаю відзначають великий інтерес до плантаційного чаю, до кінцевого покупця приходить у чистому вигляді, не в купажі.

Пийте цейлонський чай — він дуже якісний!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик