Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Користь чаю Ерл Грей

Ерл Грей — це один з найвідоміших сортів чаю, який традиційно виготовляється шляхом ароматизації чорного чаю олією бергамоту — цитрусового фрукта, родом з Італії.

Його основа — листя рослини Camellia sinensis. Чорний чай має набагато темніший колір і сильніший аромат порівняно із зеленим, оскільки чайне листя піддається більш тривалому окисленню, під час якого контактує з повітрям. Процес окислення робить листя коричневим і підсилює аромат чаю. Ерл Грей має м’який солодкуватий смак з нотками цитрусових.

У чому ж користь цього чаю?

  1. Містить різноманітні антиоксиданти

Чорний чай, який є основою Ерл Грею, є чудовим джерелом рослинних сполук, що мають антиоксидантну дію на організм.

Антиоксиданти допомагають захистити клітини від пошкодження, нейтралізуючи високоактивні речовини, які називаються вільними радикалами. Коли рівень вільних радикалів стає занадто високим, він перевантажує антиоксидантний захист організму, що призводить до стану, який називається окислювальним стресом. Окислювальний стрес вважається основною причиною виникнення і прогресування багатьох захворювань, включаючи деякі види раку і хвороби серця.

Чорний чай містить також багато поліфенолів: епігаллокатехін галлат, теафлавіни і теарубігіни — вони допомагають покращити загальний стан здоров’я.

  1. Знижує ризик хронічних захворювань

Дослідження показують, що люди, які часто вживають чорний чай, менш схильні до розвитку певних захворювань порівняно з тими, хто його не п’є.

Так, регулярне вживання чорного чаю може запобігти раку яєчників, депресії та серцевим захворюванням.

Дослідники пояснюють протиракову дію чорного чаю високим вмістом поліфенолів. Ці сполуки можуть гальмувати розвиток хвороби, захищаючи від окислювального пошкодження і підвищуючи антиоксидантний захист організму.

Вживання чаю Ерл Грей допомагає зменшити фактори ризику серцевих захворювань, наприклад, високий кров’яний тиск. Дослідження стану людей з високим кров’яним тиском, проведене у 2020 році, продемонструвало, що люди, які пили чай щонайменше три місяці, мали найбільше зниження артеріального тиску. Такі дані свідчать про те, що тривале вживання чаю покращує роботу серця.

Крім того, чорний чай містить сполуки, які знижують ризик депресії: кофеїн та амінокислоту L-теанін. Це відбувається завдяки модуляції активності нейромедіаторів, зокрема, дофаміну.

  1. Покращує когнітивні функції організму та продуктивність під час фізичних вправ

Чорний чай у середньому містить близько 47 мг кофеїну на чашку. Це трохи більше половини тієї кількості, що міститься в чашці завареної кави.

Кофеїн може позитивно впливати на здоров’я: підвищувати рівень енергії та покращувати фізичну працездатність.

Ерл Грей допоможе вам почуватися більш енергійними та захистити когнітивне здоров’я. Споживання зеленого або чорного чаю знижує ризику деменції, в тому числі хвороби Альцгеймера. Дослідники пов’язують це наявністю кофеїну, який має нейропротекторну дію.

Крім того, кофеїновмісні напої, покращують короткострокові когнітивні функції та пам’ять, підвищують швидкість обробки інформації.

Поради щодо споживання чаю Ерл Грей

Ерл Грей можна вживати так само як і інші чорні чаї. Він має злегка солодкуватий смак з нотками цитрусових. Він чудово поєднується з молоком та медом.

Рекомендуємо заварювати чай у воді, нагрітій майже до кипіння, протягом трьох-п’яти хвилин. Якщо ви віддаєте перевагу міцнішому чаю, заварюйте його довше й додайте та підсолоджувач на смак.

Отже, Ерл Грей — не просто смачний та ароматний чай, а ще й корисний для організму напій. Він містить захисні рослинні сполуки — поліфеноли. Вживання чорного чаю захищає від деяких видів раку, депресії та підвищеного кров’яного тиску. Крім того, кофеїн, що міститься в чаї Ерл Гре, покращує когнітивні функції та працездатність, дарує заряд енергії.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик