Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

6 переваг кави для здоров’я

Холодна чи гаряча, кава має безліч корисних властивостей для здоров’я.

Для багатьох поціновувачів кави вона — більше, ніж просто аромат обсмажених зерен і м’який, насичений смак. Це цілий ритуал — розпочинати свій день з гарячої  філіжанки або холодної склянки кави.

Обсмажені зерна проходять довгий шлях, перш ніж потрапляють до чашки. Після збору з кавового дерева сирі зерна проходять процес обсмажування. Різниця в температурі та часі обсмажування впливає на розмаїття смаків, притаманних каві.

Що таке кофеїн?

Кава містить кофеїн — стимулятор, який активує центральну нервову систему. Ось чому після ранкової чашки кави ви почуваєтеся більш бадьорими, уважними та енергійними.

Занадто велика кількість кофеїну може бути шкідливою. Він викликає такі побічні ефекти, як тривожність, запаморочення, головний біль, прискорене серцебиття. Якщо ви відчуваєте будь-який з цих симптомів, можливо, вам варто скоротити споживання кофеїну або виключити його зі свого раціону. Але тут на допомогу приходить кава без кофеїну.

Користь кави для здоров’я

Гарна новина для всіх кавоманів полягає в тому, що цей улюблений напій має низку переваг для здоров’я.

  1. Кава захищає від депресії

Кава може позитивно впливати на психічне здоров’я.

Під час одного з досліджень вчені виявили «значно нижчий ризик депресії» у людей, які випивали щонайменше чотири чашки кави щодня. Це були люди середнього віку, які дотримувалися середземноморської дієти.

  1. Кава містить антиоксиданти

Кавові зерна — це насіння всередині маленького плоду кавового дерева. І насіння, і плоди багаті на антиоксиданти. Одним з основних джерел антиоксидантів у щоденному раціоні людей є кава. Антиоксиданти є важливими, оскільки вони можуть запобігти або відстрочити деякі види пошкодження клітин вашого організму.

Хлорогенова кислота, поліфенол, на який багата кава, зменшує запалення. Вона також може відігравати ключову роль у захисті від хронічних захворювань.

  1. Може знизити ризик розвитку діабету 2 типу

2 тип — найпоширеніший тип діабету, стан, що призводить до високого рівня глюкози (цукру в крові).

Доведено, що ризик розвитку діабету 2 типу знижується при збільшенні споживання кави. В одному дослідженні ймовірність розвитку захворювання знижувалася на 6% з кожною додатковою чашкою кави в день. Пояснення цьому — антиоксидантні та протизапальні властивості кави, її здатність прискорювати спалювання калорій, а також вплив на вміст і різноманітність корисних для здоров’я мікробів у кишківнику.

  1. Вживання кави може захистити від певних видів раку. Споживання кофеїну також пов’язане із запобіганням погіршенню когнітивних функцій і зниженням ризику інсульту.

Кава з кофеїном також підвищує пильність і покращує пам’ять протягом 24 годин після вживання.

  1. Поліпшує спортивні тренування

Кілька досліджень показали, що в помірних кількостях кофеїн покращує спортивні результати. Ви можете відчути  покращення кровообігу, збільшення м’язової сили, витривалості та потужності. Це допоможе більше викладатись під час тренувань

  1. Кава може захистити від деменції

Деменція — це загальний термін, який описує погіршення функцій мозку. На ранніх стадіях деменцію досить важко розпізнати.

Одне дослідження продемонстрували, що вживання кави може захистити від хвороби Альцгеймера. Річ у тім, що вона  уповільнює процес, який спричиняє погіршення розумових здібностей.

Потенційні недоліки, на які слід звернути увагу

Попри те, що кава має безліч корисних ефектів, у ній є й недоліки. Зокрема, кофеїн краще споживати в помірних кількостях. Надмірна кількість кофеїну може викликати зневоднення, в також негативно вплинути на серцево-судинну систему. У деяких людей кофеїн викликає розлади травної системи, тривогу, прискорене серцебиття та швидку втому. Однак, споживання кави приносить більше користі, ніж шкоди.

Отже, якщо ви любите каву — пийте її з задоволенням, насолоджуючись численними перевагами для здоров’я. Кава містить антиоксиданти, підвищує працездатність та допомагає при деяких хронічних захворюваннях.

Як і в багатьох інших питаннях, пов’язаних з харчуванням, найкраща порада тут — прислухатися до свого організму. Спробуйте каву без кофеїну, якщо підозрюєте, що він викликає небажані ефекти або обмежує вашу працездатність. І не забувайте про якісну воду, яка завжди повинна залишатися основним і найбільш вживаним напоєм.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик