Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Користь чаю Масала для здоров’я

Масала — ароматний, пряний чай, який завоював популярність у всьому світі. Він є традиційним індійським напоєм, а його назва перекладі означає «чай зі спеціями». Масала виготовляється з чорного чаю, молока, підсолоджувача та суміші спецій і трав: кардамону, кориці, імбиру, бодяну й гвоздики.

Масала займає особливе місце в індійській культурі та кухні. Окрім приємного смаку, чай також цінують за його здатність підтримувати травлення та імунну систему.

На що впливає Масала?

  1. Травлення

Спеції, що використовуються в чаї, зокрема, імбир, кориця і кардамон, відомі своїми корисними властивостями. Сполуки, які містяться в них, — шогаоли і гінгероли — допомагають зменшити нудоту, здуття живота, гази й впоратися з розладами травлення.

  1. Серце

Чорний чай, що входить до складу Масали, позитивно впливає на стан серця, частково завдяки флавоноїдам (природним антиоксидантам). Вживання чаю значно знижує ризик гіпертонії (високого кров’яного тиску), серцевої недостатності та ішемічного інсульту.

  1. Ризик розвитку раку

Антиоксиданти, присутні в чорному чаї, зокрема поліфеноли та флавоноїди, відіграють вирішальну роль у нейтралізації вільних радикалів в організмі, які можуть призвести до пошкодження клітин, а згодом і до раку.

  1. Когнітивне здоров’я

Теафлавіни та теарубігіни, які містяться в чорному чаї, значно покращують пам’ять, концентрацію уваги та здатність мізків до обробки інформації.

  1. Протизапальна дія

Поєднання спецій, що використовуються для Масали — імбир, кориця та гвоздика — відомі своїми потужними протизапальними ефектами. Кориця, наприклад, багата на антиоксидантні та протизапальні біомолекули.

Як отримати максимальну користь від чаю?

 Якщо для вас важливо, аби чай був не просто смачним та ароматним напоєм, яким приємно насолоджуватися наодинці чи в компанії близьких, варто звертати увагу на деякі деталі під час підготовки до чаювання.

  • Завжди використовуйте свіжу, відфільтровану воду для кип’ятіння. Якість води впливає на кінцевий смак та поживні властивості чаю.
  • Обирайте якісний чай та свіжі цільні спеції: злегка подрібніть їх перед заварюванням, щоб вивільнити більше аромату.
  • Підсолоджуйте чай на власний смак, але чому б не використати натуральні компоненти, такі як мед або кленовий сироп?
  • Молоко має значення. Традиційним є жирне молоко, але альтернативні варіанти на рослинній основі або молоко зі зниженим вмістом жиру також можуть підійти.

Отже, Масала — ароматна суміш чаю, спецій і молока — не лише тішить смакові рецептори, але й має великий перелік корисних властивостей для здоров’я. Основні інгредієнти напою — імбир і кориця — відомі своїми протизапальними властивостями, покращують травлення й зміцнюють стан серця. До складу чорного чаю входять антиоксиданти, що покращують серцево-судинну систему. Насолода й користь в одній чашці!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик