Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Про китайські підробки, правила зберігання чаю і багато іншого

Днями до нас приїжджали наші великі китайські постачальники – директор відділу по роботі з Україною і Росією і генеральний директор і головний ті-тестер компанії Hunan Tea Ltd .. Я вирішив поставити їм все ті “наболілі” питання, які так цікавили вас, друзі.

 

Про китайські підробки, правила зберігання чаю і багато іншого

Минулий тиждень став тижнем приємних візитів. Крім Лаліта з Шрі-Ланки до нас приїжджали наші великі китайські постачальники – директор відділу по роботі з Україною і Росією Сюй Юмей (це по паспорту, а для російськомовних друзів – Лада) і генеральний директор і головний ті-тестер компанії Hunan Tea Ltd .. У компанії 15 чайних фабрик і більше 20 років досвіду роботи на світовому чайному ринку. Я вирішив поставити їм все ті “наболілі” питання, які так цікавили вас, друзі. Сподіваюся, нічого не забув.

Знайомтеся!

Про китайські підробки, правила зберігання чаю і багато іншого
Про китайські підробки, правила зберігання чаю і багато іншого

Лада дуже добре говорить по-російськи, тому говорила вона, але регулярно (коли йшлося про щось серйозне, на зразок сертифікації) обговорювала все це з директором, тому будемо вважати, що відповіді були дані спільно 🙂

Органічний чай зараз дуже популярний у Західній Європі та Америці. Люди там більше думають про здоров’я і намагаються уникати вживаня обробленої хімікатами їжі. І до чаю це теж стосується. Тому в Китаї зараз активно розвивається вирощування такого чаю. Це складний, дорогий процес, і ціна на такий чай набагато вище. Для того, щоб отримати сертифікат IMO (Інститут Екологічного Маркетингу), потрібно 3-4 роки, не менше. Їх фахівці перевіряють листя, плантації і т.п. регулярно протягом багатьох зборів, і тільки потім вже видають сертифікат. Але після отримання сертифіката, кожну партію чаю перевіряють окремо. Кожен ящик розкривають, перевіряють зразки, і якщо вони проходять перевірку, то вже на сам ящик ставлять печатку спеціальну. А потім ще й покупцеві відправляють для перевірки. І весь цей процес займає 3 місяці.

Є стандарт по обробці чаю у кожної окремої країни, а постачальник намагається їм відповідати. До того ж, згідно з щорічним незалежним дослідженням в Китаї пестицидів і інших гидот в чаї набагато менше, ніж в будь-яких інших сільськогосподарських продуктах. Крім того, хімікати, які використовуються для обробки чайних кущів, не розчиняються у воді і потрапляє їх в напій так мало, що переживати не потрібно.

 

Кожна партія чаю, яка експортується, сертифікується в спеціальному державному органі. Представники цих служб збирають зразки прямо з фабрики, перевіряють, чи дотримано вологість, допустима доза пестицидів і т.п., видає відповідний документ. Без цього, звичайно, ніяк.

Китайські підробки? (Сміється) Звичайно, є. Той же міньхайскій завод, він популярний в Китаї дуже, реклама у них всюди, і підробок відповідно багато. Визначити, підробка чи ні, за зовнішніми ознаками (по упаковці) практично неможливо. Потрібно пробувати. Але не обов’язково при цьому підробка буде гірша за оригінал. *

Ось подумайте, є непопулярний, але якісний завод, вони хочуть продаватися, але грошей на рекламу немає, вони підробляють, не витрачаються на рекламу, тому що заробляють на чужому імені, але при цьому нічого ж не заважає їм робити хороший чай. Це взагалі дуже цікаво знаходити підробки, які навіть краще, ніж оригінал.

Смола пуеру? Це що? (Показую фотографію в Інтернеті.) Аааа, Ча Као (так і сказала, що не Ча Гао, а Ча Као)! (Потім кривиться, говорить на китайському з генеральним директором і вони кривляться разом.) Це не корисно для здоров’я, натуральний чай набагато корисніше, Ча Као – це ідея, але не більше. ( “Ідея?” – Питаю) Ну в сенсі розкручена ідея для тих, хто хоче платити.

Не дуже важливо, весняний або осінній збір Ті Гуаньінь, у кожного є свій смак, аромат, і кожен цікавий по-своєму. А визначити, який збір, може ти-тестер.

(Потім підходять хлопці і запитують) Чи можна зберігати чай у відкритій, прозорій ємності? Тимчасово – так, а тривале зберігання бажано тільки в темному приміщенні або непрозорою ємності.

Якщо ви замовляєте чай, що вимагає особливого зберігання, то під “особливим зберіганням” розуміється навіть не так температура, як вологість. Тобто якщо вам потрібно довго зберігати велику партію, то, звичайно, холодильник необхідний, а 100-200 грам досить зберігати в сухому місці.

Мій чоловік дуже любить чай, і недавно купив ісинська чайник. Коли запитую, скільки коштує, він мовчить. А вночі, коли дитина вже спить, він часто сидить сам і п’є чай з нього, і так акуратно, повільно, а я дивлюся і думаю “ну точно, що не менше 2000”.

Так, чайне сп’яніння, так це називають. Я одного разу була п’яною від чаю, але це нагадувало сп’яніння від горілки, боліла голова. У чаї, як і в алкоголі, краще не змішувати багато різних одночасно.

 

Ось так, під всім вищесказаним готовий підписатися, тому що згоден і тому що хлопці – професіонали з великої літери і з великим досвідом. Сподіваюся, наступний їх приїзд я вас познайомлю особисто на дегустації. Ми з ними, до речі, пили “Золоті брови”, і це було чудово!

Про китайські підробки, правила зберігання чаю і багато іншого

Константин Мазурик

Discover the best teas, Comrades

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик