Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Що таке скельні улуни та чим вони відрізняються від рівнинних

Скельні улуни або Янча (від «ян» камінь, «ча» чай) — це група китайських улунів, які вирощують в горах Уі, що в провінції Фуцзянь. Скельними їх називають не тільки тому, що ростуть на красивих скелях, а й тому що у них неповторний «кам’янистий смак», який  завдячує багатому мінералами гірському грунту.

Гірський район Уї — це 39 вершин і 99 долин. Вершини не дуже високі, але завжди оповиті туманами. Волога накопичується на кам’янистих схилах гір, а потім стікає по цих каменях до коріння чайних рослин, збагачуючи їх мінералами і створюючи унікальний смак. Він же Ян Юнь 岩 韵 або ( читати натхненно ) мелодія скель.

У рівнинних улунів немає такого природного добрива. Ось чому не всі уішаньскі улуни мають «Ян Юнь». Замість того, щоб набути «сутність скель», чайне листя з рівнин отримує «характер грунту».

 

Що таке скельні улуни та чим вони відрізняються від рівнинних

 

То який же на смак цей скельний улун з Ян Юнь?

Ми довго шукали певний опис цього смаку. Щоб ось взяти і порівняти два чаї і зрозуміти: тут є мелодія скель, а тут — ні. Знайшли дуже багато поезії, на кшталт «це та незбагненна і невимовна скороминуща радість або глибока задума, що лежить за межами смаку та посмаку, які відчуває людина, що випила чай». Це визначення прекрасне … як все марне. Тому посилатися вирішили на власний досвід.

Що спільного ми помітили в скельних улунах, так це їх стійкий, довгограючий мінеральний смак в поєднанні з квітковим. «Стійкість скель і ніжність квітів!» — хитають головою китайці.

  • Довгограючий значить, що він витримує багато заварювань в стилі Гун Фу Ча — до 15 проливів, без втрати кольору, смаку та аромату. А післясмак залишається ще кілька годин після чаювання.
  • Мінеральний смак — специфічний присмак через високий вміст магнію і марганцю в чайному листі та настої. Тут краще один раз спробувати наш Дахунпао, ніж уявляти.
  • Складний фруктово-квітковий смак і солодкий післясмак — заслуга сорту та майстрів.

Щоб зрозуміти, чи є Мелодія Скелі у вашому уйі-улуні, спробуйте перевірити його на поєднання трьох перерахованих характеристик. Це поєднання, на нашу думку, і є Ян Юнь.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик