Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Що таке улун

Улун, більш відомий як «темний дракон», є одним із найцінніших сортів китайського чаю і поєднує в собі яскравий запах зеленого і насичений смак червоного. Його також називають «бірюзовим чаєм» за характерний відтінок сухого листя і колір напою. Головна відмінність чаю улун — ступінь ферментації, яка в ідеалі становить 50%. Напів ферментований улун унікальний своїм яскравим, не схожим на інших ароматом.

Походження улуна

Улун з’явився всього 300-400 років тому і тому його відносять до молодих китайських чаїв. Попри свою молодість улун зайняв почесне місце в класичній китайської чайної церемонії.

Кожен із відомих сортів улуна має власну красиву легенду про походження. Згідно з однієї з них, листя свіжозірваного чаю було випадково забуте в сумці відомим мисливцем на ім’я Дракон. А коли, через деякий час, він виявив і заварив злегка підсохлі по краях листя, відчув такий чудовий аромат, що назвав цей чай у свою честь — «Чорний Дракон». Інші легенди свідчать, що улун був винайдений буддійськими ченцями, які “випадково” висушили чай за допомогою деревного вугілля.

Так чи інакше, всі сорти улуна мають одне й те ж коріння: їх виробляють виключно у двох провінціях Китаю — Фуцзянь і Гуандун та на острові Тайвань. Кращими вважаються ті, сировину для яких збирають у високогірних районах Уїшань і у горах Фенікса. Для виробництва улуна використовують велике м’ясисте листя.

Види й популярні сорти чаю улун
Чаї улун поділяють на чотири основні категорії:
• сильно ферментовані — 50 і більше відсотків ферментації листя;
• слабо ферментовані — менше 50% ферментації;
• ароматизовані — з додаванням женьшеню, троянди, османтуса запашного та інших інгредієнтів;
• витримані — зберігаються понад три роки і з часом змінюють свій смак і аромат.

Серед сильно ферментованих улунів найбільш відомі Да Хун Пао із золотисто-коричневим кольором і деревно-шоколадним ароматом і Пен Фен — тайванський улун золотисто-жовтого кольору з характерним пряним ароматом. Не менш знаменитий чай Фен Хуан Дань Цун — дуже рідкісний сорт улуна, якого вирощують мало і він є натуральним афродизіаком.

Найпопулярніші сорти слабо ферментованих улунів — це Те Гуань Їнь з ароматом меду та орхідей і довгим приємним посмаком і Дун Дін з неповторним смаком, що освіжує, і цінними лікувальними властивостями.

Ароматизовані улуни виробляються зі слабо ферментованих сортів, в основному, на Тайвані. З відомих сортів можна виділити Гуй Хуа — слабо ферментований улун з ароматом османтуса й легкими фруктовими нотками.

Витримані улуни відносяться до найдорожчих сортів, оскільки їх виробляють довго і за дуже складною технологією. Проте їх висока вартість цілком виправдана: напій має надзвичайно багатий смак і аромат. Залежно від способу обробки, витриманий улун дає найширший спектр смакових відчуттів: кавовий, шоколадний, коньячний, вишневий, карамельний та інші. Найбільш відомі його сорти: Лао Ча Ван, Лао Те Гуань Їнь, Те Гуань Їнь Ван.

Цілющі властивості улуна

Про здатність улуна зцілювати ходять легенди. У його складі міститься більше ніж 400 елементів, хімічних сполук і вітамінів, що цілюще впливають на здоров’я людини. Ось лише деякі лікувальні властивості улуна, які сьогодні підтверджено медичними дослідженнями:
• боротьба з надмірною вагою;
• нормалізація артеріального тиску і зниження ризику серцево-судинних захворювань;
• протидія розвитку онкозахворювань;
• очищення і загальне омолодження організму.

Китайці з давніх часів вірять, що чай здатний зцілити будь-яке захворювання, а улун займає перше місце серед всіх видів напою. Той, хто вперше спробував цей чай, вже ніколи не зможе відмовитися від чарівного відчуття, що дарує тільки ароматний і бадьорячий улун.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик