Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Такий унікальний китайський чай

У назві – іронія. Ні, я не хочу сказати, що китайський чай не унікальний, але китайський маркетинг – штука сильна і це важливо розуміти.

Такий унікальний китайський чай

Почну з того, що китайські чайні традиції я ціную, люблю і поважаю. Півжиття я живу з чаєм пліч-о-пліч, з трепетом і задоволенням відкриваю нові види і сорти, дізнаюся нові подробиці і деталі історії, походження, особливостей виробництва, etc etc. Ще я не перестаю захоплюватися тим, наскільки непроникні обличчя китайців, які розповідають захопленим туристам феєричні небилиці заради того, щоб продати конкретний сорт раз в 10 дорожче, ніж він коштує насправді. Так що там туристи, прокачані роками досвіду бізнесмени ведуться! Власне, про це мова і піде.

Легенди та маркетинг

Друзі, чаємани, чаєведи і чаєведоводи, перше, чого потрібно навчитися, якщо ви вирішили пити хороший чай – тверезо оцінювати обстановку. Хороший чай п’янить і кружить голову, красиві легенди і філософія створюють казковий фрейм. Не захопитися чайною культурою неможливо, але і в цьому прекрасному світі все добре в міру. Пізнавати Ци чаю – прекрасно, але щиро вірити, що Тегуаньінь, зібраний губами незайманих з третім розміром грудей містить в собі більше цього самого Ци, ніж Тегуаньінь, зібраний китайською досвідченою (але розгульного) збиральницею – це занадто. Серйозно!

«Тільки у мене і у Майкла Джексона»

Або ось інша історія. Мій добрий друг, затятий шанувальник хорошого китайського чаю, довірливо повідомив недавно, що отримав «справжні «Золоті брови»(це такий смачний, один з моїх найулюбленіших, китайський червоний чай), не той, який у всіх, а справжній!». Я, звичайно, поцікавився, що означає справжній, а потім дуже здивувалася почувши, що справжній – це з справжніх кущів і виробляєтся такий справжній Цзінь Цзюнь Мей в кількості 4 з невеликим кг в рік. Серйозно? Тобто сотні кілограм «Золотих брів», радують гайвани цінителів по всьому світу – це не Цзінь Цзюнь Мей? Тоді що ж говорити про Тегуаньінь, Дахунпао? Напевно з ними та ж історія?

Важливо розуміти, що ці «Золоті брови» обійшлися покупцеві в тяжеленьку суму, значно більшу, ніж середня ринкова ціна високоякісного Цзінь Цзюнь Мея. І вся ця історія нагадала мені чудову, кращу в світі вишню чернокорку, яка росте тільки в саду моєї бабусі під Полтавою. І я вас запевняю, ця чернокорка – унікальна, єдина в своєму роді і справжня, а все інше – це лише тіні, суцільні тіні. А тепер я заверну цю вишню в красиву упаковку і продам вам, додавши 1000% до реальної вартості. Ось приблизно таким маркетинговими інструментами і користуються китайці. Вони розповідають історію – красиву, що надає унікальність і збагачує естетику. І часто вони майже не брешуть. Адже кожен кущ чаю дійсно унікальний, «Золоті брови», вирощені в одному і тому ж саду, в різні роки дають різні відтінки. І якщо конкретно цей сад дав найсмачніший чай для вас особисто – це прекрасно! Пийте, насолоджуйтеся, цінуйте, але постарайтеся включати тверезість. Так, з чаєм це деколи дуже складно, але постарайтеся.

Це з одного боку. А з іншого … Якщо вам подобається саме цей чай, якщо вам подобається його історія (нехай навіть вигадана), якщо вам подобається вірити, що такий «тільки у мене і у Майкла Джексона» і якщо ви готові платити, – купуйте, пийте , насолоджуйтеся! Зрештою, чай – це в будь-якому випадку розкіш, просто розкіш чаю для кожного полягає в різному.

Такий унікальний китайський чай

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик