Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

The Darjeeling Limited (Частина 1)

Пост про мій чайний тур в Індію в фотографіях і коментарях. Більше в фотографіях, звичайно.

The Darjeeling Limited (Частина 1)

Ви коли-небудь бачили чудовий фільм Уеса Андерсона “Поїзд на Дарджилінг”? Там три братика вирушили до Індії, щоб знайти свою матір, керівну якимось монастирем. У цьому фільмі все настільки яскраво і красиво, Індія така пряно-казкова, індуси такі незвичайні, в загальному фантастика! Так ось після перегляду фільму, збираючись на Дарджилінг, я трохи переживав, що справжня, чи не кіноматографічна, що не уесандерсовская Індія буде простіше, блідіше чи що. Але, чорт візьми, мої побоювання не виправдалися ні на секунду! Індія – це буйство, це “свято, яке завжди з тобою”, це феєрія повсюдна, це казка і ще кілька сотень епітетів. А чай, про чай! Я нарешті знайшов ідеальний Дарджилінг і ідеальний Асам!

Загалом, я довго думав, як же послідовно, коротко, але демонстративно розповісти вам про цю надзвичайно цікаву поїздку, і вирішив не вигадувати велосипед і слідувати фотографіям. Уявіть, що ви там були зі мною 🙂

Отже, поїхали! Прилетіли ми в Колькатту (так-так, не Калькутта, а Колькатта). Місто красиве, але дуже в міру. Якщо чесно, по-справжньому красивими можу назвати тільки дві будівлі, які ви можете розгледіти крізь димку на фотографії. Фундаментальний меморіал Вікторія (той, що далі), що залишився з часів Британської присутності, і костел Св. Павла (той, що ближче).

The Darjeeling Limited (Частина 1)В іншому ландшафт виглядає приблизно так. Зверніть увагу на підвісний міст – крута штука.

The Darjeeling Limited (Частина 1)Але досить о ландшафтах, перейдемо до найважливішого. 🙂 В Колькатте розташована фабрика Global Export & Marketing (Birla Group), це одні з найдавніших і перевірених наших постачальників. Товариші регулярно і без затримок постачали нас відмінною лінійкою індійських чаїв, але вони, виявляється, приховували не просто хороший, а ідеальний Дарджилінг! Ось як важливі особисті зустрічі! На найближчій дегустації ви зможете оцінити мою знахідку! На цій фотографії він є (тому, хто вгадає, який саме – шоколадка :))

The Darjeeling Limited (Частина 1)

А ось, зверніть увагу, в Індії все частіше намагаються знайти способи розширити існуючу лінійку і тим самим підвищити популярність чаю. Так, наприклад, вже не перший рік багато індійських фабрик намагаються виростити свої аналоги відомих китайський чаїв. Але потрібно розуміти, що клімат, способи обробки і традиції, врешті-решт, настільки відрізняються, що результат в підсумку сумнівний. На вигляд все дуже навіть, але за смаком все-таки зовсім не те. Та й навіщо їм повторювати, не розумію, свої чаї не гірше.

 

Наприклад, індійський аналог Маофена (по центру). Вони за нього 160 у.о. хотіли, на секундочку!

The Darjeeling Limited (Частина 1)А тут Лунцзин, Зелена і Чорна Перлини (зліва на право). Теж досить сумнівної подібності з китайськими зразками. Тобто вони не те щоб погані, вони просто інші і не варті тих грошей, які за них хочуть.

The Darjeeling Limited (Частина 1)А ось Дарджіліг і Асам стоять навіть більше, ніж їх оцінили. Без жартів. Взагалі в плані відповідності ціни та якості індійські (і ще цейлонський) чаї вигідно відрізняються від китайських. Я про те, що китайські чаї іноді виходять золотими, навіть діамантовими за ціною, і часто не тому, що дійсно божественні за смаком, а тому що маркетинг. А ось Індія і Цейлон завдяки аукціонній системі продажу незмінно тримають розумну планку ціна-якість.

 

The Darjeeling Limited (Частина 1)

The Darjeeling Limited (Частина 1)І, нарешті, провідні менеджери Global Export & Marketing, які два дні нам все показували, розповідали і чаєм напували до упаду. До речі, всі індуси так радіють, коли їх фотографують, відразу починають посміхатися і позувати, душевні хлопці.

The Darjeeling Limited (Частина 1)О, а ось таких машин по всій Індії неймовірна кількість. Як ви здогадалися, в них перевозять чай. Абсолютно відкриті, але на випадок дощу є тенти. Іноді вони навіть встигають ними скористатися 🙂

 

The Darjeeling Limited (Частина 1)
The Darjeeling Limited (Частина 1)Цей кумедний чоловік в шапочці – мій друг Андрій (топ-менеджер Finly Inc.), але на нього дивитися не обов’язково. Зверніть краще увагу на крани з написів “DRINKING WATER” і “HAND WASH” ​​на задньому плані. Крани з однієї труби, в цьому вся Індія, їй-богу 🙂

The Darjeeling Limited (Частина 1)Перед від’їздом на Дарджилінг ми пробіглися по яскравим автентичним вуличкам. Там всюди ось такі барвисті религійні лавки.

The Darjeeling Limited (Частина 1)І, до речі, коли я говорю “яскравим і автентичним”, ні в якому разі не маю на увазі архітектуру, вся справа в людях, в їх нарядах і ось в таких, наприклад, величезних банках з фарбою, за допомогою якої роблять ці акуратні червоні точки на лобі.

The Darjeeling Limited (Частина 1)

Ну або ось такі практичні замінники килимків під їжу в ресторанах 🙂

The Darjeeling Limited (Частина 1)Або ці дивні священні корови на кожному кроці

The Darjeeling Limited (Частина 1)Але ні, все-таки справа в людях 🙂

 

The Darjeeling Limited (Частина 1)
The Darjeeling Limited (Частина 1)

Якось так. У цьому пості мало чаю, але все попереду. А взагалі-то я пишаюся ось цією останньою фотографією з хлопчиком на гойдалці і дівчинкою на підлозі. Подумував навіть відправити в який-небудь Esquire 🙂 Завтра-післязавтра я розповім і покажу Дарджилінг і всі ті чайні фабрики, які вдалося відвідати.

 

Discover best teas, Comrades!

Костянтин Мазурик

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик