Блог

Білий чай

Що таке білий чай

Білий чай — особливий сорт чаю, слабо схильний до окислення (ферментації). Займає друге місце за корисними властивостями після більш поширеного — зеленого чаю. Його приблизні показники ферментації — 5-7%, а саму назву — white (білий) — він отримав завдяки покритим густим білим ворсом чайним брунькам (тіпсам).

Історія чаю

Батьківщиною білого чаю є Китай. Він, як правило, недешевий, оскільки виробляється з бруньок і молоденьких листочків чайних кущів певного сорту. Смак чаю є м’яким і оксамитовим.

Білий чай «з’явився» в X-XVIII століттях, за часів правління Сунської династії. Його постачали для імператора і називали «Чарівні бруньки північного палацу». Згідно з легендою, саме імператор відкрив цей унікальний напій. Нібито йому в чашку з гарячою водою потрапили кілька чайних листочків. Настій виявився настільки смачним і ароматним, що правитель надовго в нього закохався.

Регіони зростання і виробництво

Цінність білому чаю додає ще й той момент, що сировина для нього зростає тільки в одному регіоні Китаю — в провінції Фуцзянь. Чайні кущі ростуть в горах на висоті 1000-2000 м над рівнем моря.

Процес виробництва білого чаю має свої особливості.

  • – Збирають урожай в кінці березня — напочатку квітня, з 5 до 9 години ранку.
  • – Погода під час збору має бути суха і безвітряна.
  • – Збирачі повинні мати чисто вимиті руки, охайний одяг і світлі думки.
  • – Сушать чайний лист природним шляхом, викладаючи рівними рядами на гладку поверхню.
  • – Після першої, природного сушіння, листя прогрівають на вогні й розфасовують.

Білий чай

Види білого чаю

Білий чай досить ніжний, делікатний і освіжуючий. Вловлювати відтінки смаку й аромату — потрібна практика. У ньому немає такої інтенсивності смаку, як у чорного чаю, або стільки кофеїну, як в зеленому. Його цінують за легкість і ненав’язливість.

Він ділиться на чотири сорти: від елітного до простішого:

  • – Байхао Інь Чжень, або Срібні голки відноситься до вищого сорту білого чаю. Для його виготовлення відбираються тільки молоді бруньки однакового розміру і ступеня розкриття. Спочатку вони сушаться під сонцем, а в кінці підсушуються при температурі 40 градусів.
  • – Бай Му Дань, або Білий піон. Для цього сорту відбираються перші покриті ворсинками два листочки. Їх підсушують на сонці до того моменту, коли вони втрачають до 80% вологи. Потім листя прожарюють і сортують.
  • – Гун Мей, або Брови Палацові. У складі такого чаю молоде листя і гілочки, які збирають після збору перших бруньок і листочків.
  • – Шоу Мей, або Брови довголіття. На виготовлення цього сорту йдуть зрілі листя, бруньки й гілочки. Їх збирають під час другого врожаю.

Білий чай

Властивості білого чаю

Виробництво білого чаю не передбачає теплової обробки. Завдяки цьому зберігаються всі корисні якості продукту. Він містить вітаміни групи В, мікро й макроелементи.
Китайці називають білий чай еліксиром безсмертя і впевнені, що він продовжує молодість, допомагає зберегти здоров’я і бадьорість духу. Крім того, проводиться багато досліджень, які доводять, що регулярне вживання напою сприяє профілактиці онкологічних захворювань і атеросклерозу, нормалізації тиску, поліпшення стану зубів. З його допомогою можна позбутися від зайвої ваги, покращити стан шкіри. Протипоказань для вживання білого чаю немає.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Корзина
Почніть вводити текст, щоб побачити продукти, які ви шукаєте.