Блог

Чай для чайників (інтро)

Чай для чайників (інтро)

Умовно цей проект назвемо “Чай для чайників” (обидва сенсу доречні). І почну я серію цих скромних публікацій з самого простого, але при цьому дуже важливого питання, – що потрібно для того, щоб почати пити чай “правильно”?

Чай для чайників (інтро)

На наших щотижневих дегустаціях мені часто задають цілком логічні запитання про те, як правильно вибрати той чи інший чай, чайне начиння, etc. Ті, хто приходять вперше, іноді соромляться задавати такі прості питання. Тому я вирішив про все розповісти заздалегідь, щоб ніхто не соромився і у всіх бажаючих була можливість отримати якісь базові знання. Умовно цей проект назвемо “Чай для чайників” (обидва значення доречні). І почну я серію цих скромних публікацій з самого простого, але при цьому дуже важливого питання, – що потрібно для того, щоб почати пити чай “правильно”?

І правда, ну що може бути простіше? Але коли у вас перед очима миготять всі ці дошки, гайвані, чахаї, колби, піали великі і маленькі, чайники найрізноманітніших форм і інше, і інше, так просто розгубитися!

Більш того, зустрічав я випадки, коли суб’єкт, побувавши на дегустації, покуштувавши смачного чаю і навіть купивши його, начитавшись всіх цих статей про те, що правильно і як правильно, кидав всю цю справу і повертався до пакетованого чаю Lipton, тому що “забагато клопоту “. Але немає, ніяких турбот! Все, що вам потрібно, щоб пити чай правильно, – це правильний чай! І кілька чашоподібних ємностей.

 

Загалом, коротка вступна з фотографіями.

 

1. Беремо чай. Хороший, смачний, якісний, улюблений чай.

 

Чай для Чайников (интро)

2. Беремо три чашоподібних ємності. Одна – для того, щоб в ній заварювати чай, друга – для того, щоб зливати в неї воду після промивання, третя – щоб пити. Підійдуть будь-які (!) Чашоподібні ємності, правда!

 

Чай для Чайников (интро)

3. Кип’ятимо воду. І не обов’язково в такому красивому чайнику, як у мене 🙂 Підійде будь-який чайник!

 

Чай для Чайников (интро)

4. Насипаємо чай в ємність для заварювання. По дозуванні (якщо у вас немає ваг) все залежить від сорту. У випадку з такими листами, як у Да Хун Пао (який на фотографії), – чайна ложка з гіркою на 200 мл. Якщо ваги є – 3-5 гр на 200 мл.

 

Чай для Чайников (интро)

5. Заливаємо чай гарячою водою. З температурою є нюанси, подивіться ось тут, але сильно не морочтеся. По суті все зводиться до двох варіантів: тільки що закипіла вода або через пару хвилин після кипіння.

 

Чай для Чайников (интро)

6. Перший раз воду просто зливаємо в ту саму ємність для зливу. Тим самим ми даємо чаю можливість а) бути промитим, б) увібрати вологу (що в свою чергу дозволить чаю віддавати аромат і смак поступово)

 

Чай для Чайников (интро)

7. Нюхаємо найсвіжіші ароматні мокрі чайні листочки.

 

Чай для Чайников (интро)

8. І ще раз: першу заварку зливають, пити її НЕ ПОТРІБНО;)

 

Чай для Чайников (интро)

9. Понюхавши, надихнувшись, заливаємо чайне листя водою вдруге.

 

Чай для Чайников (интро)

10. Якщо ви п’єте китайський чай, не потрібно чекати поки він завариться, китайські чаї п’ються протокою. Одна і та ж заварка використовується аж до 10 раз, при цьому кожен раз чай відкриває себе з нової сторони. Тому відразу ж наливаємо чай в чашку / піалу / будь-яку ємність для пиття, притримуючи листя блюдцем (тут особлива вправність не потрібна)

 

Чай для Чайников (интро)

11. І п’ємо із задоволенням!

 

Чай для Чайников (интро)

12. Потім заливаємо ту ж заварку ще раз, знову п’ємо!

 

Чай для Чайников (интро)

13. І ще раз, відчуваючи щось нове в ароматі!

 

Чай для Чайников (интро)

14. І поступово досягаємо дзену)

 

Чай для Чайников (интро)

У підсумку все, що нам знадобилося, це чай, три ємності, блюдце і електричний чайник.

Чай для Чайников (интро)

 

До чого я це все? Друзі, які не морочтеся! Якщо ви тільки почали свій чайний шлях, якщо ви тільки шукайте свій улюблений чай і не готові витратити багато часу і чимало грошей на супутні товари, не витрачайте! Все ж просто. Якщо ви купили собі дорогий і хороший віскі, зовсім не обов’язково купувати до нього дорогий кришталь. Сам віскі (чай, вино) – це все, що потрібно. І ще правильне стан душі.

Тут треба було б і закінчити, але все-таки для тих, хто вирішив витратити час і гроші:

 

Чай для Чайников (интро)

1 – Це ультрасучасний і ультраудобний чайник для заварювання будь-якого чаю, взагалі будь-якого, дуже зручно і недорого. Такі чайники бувають різних обсягів, з різними кришками / ручками / детальками, просто вибираючи, візьміть в руки, переконайтеся, що тримати зручно, колір підходить, сіточка на місці.

2 – Колба для заварювання чаю. Не чайник, але і не гайвань. Недорого, в міру зручно. На порядок краще гайвані в силу висоти. Так як чаї з довгими листям (Тайпин Хоукуй, наприклад), в гайвань або маленький чайник просто не влізуть, не зламавшись.

3 – Чайник з ісинської глини. Дле естетів і цінителів. Красиво і дорого. Детальніше про такі чайники можете почитати ось тут.

4 – Гайвань. Просто у використанні, недорого, прабатько сучасних чайників, з них все починалося. Обережно, легко обпекти пальці.

5 – Маленкі піали.

6 – Великі піали.

7 – Хлопчик, який пісяє. Це для розваги, приходьте до нас на дегустацію, покажу, як це працює 🙂

8 – Дошка. Це зручно, в неї можна зливати воду, на неї можна все красиво поставити. І це, звичайно, красиво і церемоніально. По суті, дошка – це те, що потрібно купити або в першу, або в останню чергу (коли все інше у вас вже є).

9 – Це модернізована гайвань. Дуже зручна річ. Майже чайник, тільки компактних розмірів. У носику є сіточка, яка перешкоджає попаданню чаїнок в чашку, кришка дотримується спеціальним відростком від ручки. Загалом, вже не гайвань, але ще не чайник.

І так, я з тих, хто за будь-якої можливості п’є чай з усіма супутніми атрибутами, але якщо їх немає під рукою, я п’ю так, як показав в цьому пості, і чесне слово, отримую не менше задоволення від процесу!

Discover the best teas, Comrades!

Костянтин Мазурик