Блог

Що потрібно для того, щоб почати пити правильний чай

Нещодавно один зовсім чайний журнал запропонував мені написати статтю з порадами для початківців чаєманів. Здавалося б, що може бути простіше? Але ні, не так вже й просто. Дивіться, що вийшло.

 

Що потрібно для того, щоб почати пити правильний чай

Нещодавно один зовсім чайний журнал запропонував мені написати серію статей про чай. Ми домовилися, що перша стаття буде вступною. У цій вступній статті я повинен був дати кілька важливих порад для тих, хто вирішив пити правильний чай. Під правильним мається на увазі високоякісний / умовно / дорогий  в порівнянні зі звичайними чаями з супермаркетів. Я подумав: “Та це ж просто! Мені просто потрібно підштовхнути доброю порадою і підбадьорити тих, хто сумнівається”. Але виявилося, що це зовсім не просто. З одного боку, поради повинні бути простими і практичними, вони не повинні відлякати новачків кількістю хитромудрих слів і есенцій. З іншого – вони не повинні викликати обурення у справжніх цінителів. Загалом, грань тонка.

У підсумку я уявив, що до мене приходить моя сусідка з будинку навпроти (знаючи, що я розбираюся в чаї) і заявляє: “Костянтин! Я хочу купити крутий чай, але не знаю, чи варто і як взагалі все це робити. А раптом я виберу не той чай? А раптом мені не сподобається? А раптом я неправильно його буду пити? ” Ну і так далі. І ось який список порад я б надав своїй гіпотетичній сусідці.

 

Що потрібно для того, щоб почати пити правильний чай

Перша і найважливіша порада – вам не потрібно готуватися перед покупкою елітного чаю, вичитуючи тонни порад від поціновувачів зі стажем. Для початку потрібно просто прийти в магазин і вибрати той чай, аромат якого вас вразив найбільше. У деяких магазинах (наприклад в Teahouse) можна навіть продегустувати чай, який ви плануєте придбати.

Коли ви прийдете в магазин, будьте готові до важливого відкриття, – існує не тільки чорний і зелений чай, але ще і білий, червоний, жовтий, пуери і улуни. І немає, ми не будемо прямо зараз забивати вам голову і пояснювати, що все це означає (ми ж не хочемо вас злякати). І не переживайте, насправді, як тільки ви почнете пити правильний чай, розуміння прийде саме собою.

З чаєм, як і з вином, важливо виховати смак. Тому для початку варто познайомитися з тими сортами чаю, смак і аромат яких насичений, зрозумілий і доступний (при всій своїй багатогранності).

Якщо говорити про зелені чаї, спробуйте Хмарний Туман і Колодязь Дракона. Якщо віддаєте перевагу чорному чаю – цейлонський категорії FBOP (ця страшна абревіатура говорить про те, що в чаї багато тіпсів, а тіпси – це дуже добре, запам’ятайте). Якщо хочете дізнатися, що таке червоний чай, спробуйте Золоту Мавпу. Починати знайомство з улунами краще з Да Хун Пао і Алішань улун.

Вам не потрібно відразу ж обзаводитися всім чайним приладдям, щоб пити чай правильно. Так, звичайно, з дошкою для чаю, красивими піалами і правильним чайником процес чаювання стає не тільки зручнішим, але і набагато красивішим. Однак, маючи дві звичайні чашки і, що особливо важливо, хороший чай, ви отримаєте не менше задоволення.

Те, що вам дійсно потрібно, – це правильна вода. Правильна – це очищена, пом’якшена, не мінеральна і (увага!) правильної температури. Для кожного чаю є своя температура. Це, звичайно, тема для окремої статті, але в загальних рисах суть ось у чому: нехтуючи рекомендаціями по температурі і заварюючи, наприклад, ніжний білий чай окропом, ви «вбиваєте» багато граней смаку і аромату. Тому не забудьте уточнити у продавця рекомендовану температуру заварювання.

Якщо ви все-таки зважилися і купили дійсно хороший чай, приділіть йому більше уваги, ніж звичайному. Тому що хороший чай гідний вашої шани, а ви гідні кращого чаю.

P.S. А що б ви порадили сусідці на моєму місці, м? Відписуйтеся в коментарях, мені правда дуже цікаво!

Костянтин Мазурик

Discover the best teas, Comrades!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Корзина
Start typing to see products you are looking for.