Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Що потрібно для того, щоб почати пити правильний чай

Нещодавно один зовсім чайний журнал запропонував мені написати статтю з порадами для початківців чаєманів. Здавалося б, що може бути простіше? Але ні, не так вже й просто. Дивіться, що вийшло.

 

Що потрібно для того, щоб почати пити правильний чай

Нещодавно один зовсім чайний журнал запропонував мені написати серію статей про чай. Ми домовилися, що перша стаття буде вступною. У цій вступній статті я повинен був дати кілька важливих порад для тих, хто вирішив пити правильний чай. Під правильним мається на увазі високоякісний / умовно / дорогий  в порівнянні зі звичайними чаями з супермаркетів. Я подумав: “Та це ж просто! Мені просто потрібно підштовхнути доброю порадою і підбадьорити тих, хто сумнівається”. Але виявилося, що це зовсім не просто. З одного боку, поради повинні бути простими і практичними, вони не повинні відлякати новачків кількістю хитромудрих слів і есенцій. З іншого – вони не повинні викликати обурення у справжніх цінителів. Загалом, грань тонка.

У підсумку я уявив, що до мене приходить моя сусідка з будинку навпроти (знаючи, що я розбираюся в чаї) і заявляє: “Костянтин! Я хочу купити крутий чай, але не знаю, чи варто і як взагалі все це робити. А раптом я виберу не той чай? А раптом мені не сподобається? А раптом я неправильно його буду пити? ” Ну і так далі. І ось який список порад я б надав своїй гіпотетичній сусідці.

 

Що потрібно для того, щоб почати пити правильний чай

Перша і найважливіша порада – вам не потрібно готуватися перед покупкою елітного чаю, вичитуючи тонни порад від поціновувачів зі стажем. Для початку потрібно просто прийти в магазин і вибрати той чай, аромат якого вас вразив найбільше. У деяких магазинах (наприклад в Teahouse) можна навіть продегустувати чай, який ви плануєте придбати.

Коли ви прийдете в магазин, будьте готові до важливого відкриття, – існує не тільки чорний і зелений чай, але ще і білий, червоний, жовтий, пуери і улуни. І немає, ми не будемо прямо зараз забивати вам голову і пояснювати, що все це означає (ми ж не хочемо вас злякати). І не переживайте, насправді, як тільки ви почнете пити правильний чай, розуміння прийде саме собою.

З чаєм, як і з вином, важливо виховати смак. Тому для початку варто познайомитися з тими сортами чаю, смак і аромат яких насичений, зрозумілий і доступний (при всій своїй багатогранності).

Якщо говорити про зелені чаї, спробуйте Хмарний Туман і Колодязь Дракона. Якщо віддаєте перевагу чорному чаю – цейлонський категорії FBOP (ця страшна абревіатура говорить про те, що в чаї багато тіпсів, а тіпси – це дуже добре, запам’ятайте). Якщо хочете дізнатися, що таке червоний чай, спробуйте Золоту Мавпу. Починати знайомство з улунами краще з Да Хун Пао і Алішань улун.

Вам не потрібно відразу ж обзаводитися всім чайним приладдям, щоб пити чай правильно. Так, звичайно, з дошкою для чаю, красивими піалами і правильним чайником процес чаювання стає не тільки зручнішим, але і набагато красивішим. Однак, маючи дві звичайні чашки і, що особливо важливо, хороший чай, ви отримаєте не менше задоволення.

Те, що вам дійсно потрібно, – це правильна вода. Правильна – це очищена, пом’якшена, не мінеральна і (увага!) правильної температури. Для кожного чаю є своя температура. Це, звичайно, тема для окремої статті, але в загальних рисах суть ось у чому: нехтуючи рекомендаціями по температурі і заварюючи, наприклад, ніжний білий чай окропом, ви «вбиваєте» багато граней смаку і аромату. Тому не забудьте уточнити у продавця рекомендовану температуру заварювання.

Якщо ви все-таки зважилися і купили дійсно хороший чай, приділіть йому більше уваги, ніж звичайному. Тому що хороший чай гідний вашої шани, а ви гідні кращого чаю.

P.S. А що б ви порадили сусідці на моєму місці, м? Відписуйтеся в коментарях, мені правда дуже цікаво!

Костянтин Мазурик

Discover the best teas, Comrades!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик