Блог

The Darjeeling Limited (Частина 1)

The Darjeeling Limited (Частина 1)

Пост про мій чайний тур в Індію в фотографіях і коментарях. Більше в фотографіях, звичайно.

The Darjeeling Limited (Частина 1)

Ви коли-небудь бачили чудовий фільм Уеса Андерсона “Поїзд на Дарджилінг”? Там три братика вирушили до Індії, щоб знайти свою матір, керівну якимось монастирем. У цьому фільмі все настільки яскраво і красиво, Індія така пряно-казкова, індуси такі незвичайні, в загальному фантастика! Так ось після перегляду фільму, збираючись на Дарджилінг, я трохи переживав, що справжня, чи не кіноматографічна, що не уесандерсовская Індія буде простіше, блідіше чи що. Але, чорт візьми, мої побоювання не виправдалися ні на секунду! Індія – це буйство, це “свято, яке завжди з тобою”, це феєрія повсюдна, це казка і ще кілька сотень епітетів. А чай, про чай! Я нарешті знайшов ідеальний Дарджилінг і ідеальний Асам!

Загалом, я довго думав, як же послідовно, коротко, але демонстративно розповісти вам про цю надзвичайно цікаву поїздку, і вирішив не вигадувати велосипед і слідувати фотографіям. Уявіть, що ви там були зі мною 🙂

Отже, поїхали! Прилетіли ми в Колькатту (так-так, не Калькутта, а Колькатта). Місто красиве, але дуже в міру. Якщо чесно, по-справжньому красивими можу назвати тільки дві будівлі, які ви можете розгледіти крізь димку на фотографії. Фундаментальний меморіал Вікторія (той, що далі), що залишився з часів Британської присутності, і костел Св. Павла (той, що ближче).

The Darjeeling Limited (Часть 1)

В іншому ландшафт виглядає приблизно так. Зверніть увагу на підвісний міст – крута штука.

The Darjeeling Limited (Часть 1)Але досить о ландшафтах, перейдемо до найважливішого. 🙂 В Колькатте розташована фабрика Global Export & Marketing (Birla Group), це одні з найдавніших і перевірених наших постачальників. Товариші регулярно і без затримок постачали нас відмінною лінійкою індійських чаїв, але вони, виявляється, приховували не просто хороший, а ідеальний Дарджилінг! Ось як важливі особисті зустрічі! На найближчій дегустації ви зможете оцінити мою знахідку! На цій фотографії він є (тому, хто вгадає, який саме – шоколадка :))

The Darjeeling Limited (Часть 1)

А ось, зверніть увагу, в Індії все частіше намагаються знайти способи розширити існуючу лінійку і тим самим підвищити популярність чаю. Так, наприклад, вже не перший рік багато індійських фабрик намагаються виростити свої аналоги відомих китайський чаїв. Але потрібно розуміти, що клімат, способи обробки і традиції, врешті-решт, настільки відрізняються, що результат в підсумку сумнівний. На вигляд все дуже навіть, але за смаком все-таки зовсім не те. Та й навіщо їм повторювати, не розумію, свої чаї не гірше.

 

Наприклад, індійський аналог Маофена (по центру). Вони за нього 160 у.о. хотіли, на секундочку!

The Darjeeling Limited (Часть 1)

А тут Лунцзин, Зелена і Чорна Перлини (зліва на право). Теж досить сумнівної подібності з китайськими зразками. Тобто вони не те щоб погані, вони просто інші і не варті тих грошей, які за них хочуть.

 

The Darjeeling Limited (Часть 1)

А ось Дарджіліг і Асам стоять навіть більше, ніж їх оцінили. Без жартів. Взагалі в плані відповідності ціни та якості індійські (і ще цейлонський) чаї вигідно відрізняються від китайських. Я про те, що китайські чаї іноді виходять золотими, навіть діамантовими за ціною, і часто не тому, що дійсно божественні за смаком, а тому що маркетинг. А ось Індія і Цейлон завдяки аукціонній системі продажу незмінно тримають розумну планку ціна-якість.

 

 

The Darjeeling Limited (Часть 1)

The Darjeeling Limited (Часть 1)І, нарешті, провідні менеджери Global Export & Marketing, які два дні нам все показували, розповідали і чаєм напували до упаду. До речі, всі індуси так радіють, коли їх фотографують, відразу починають посміхатися і позувати, душевні хлопці.

The Darjeeling Limited (Часть 1)О, а ось таких машин по всій Індії неймовірна кількість. Як ви здогадалися, в них перевозять чай. Абсолютно відкриті, але на випадок дощу є тенти. Іноді вони навіть встигають ними скористатися 🙂

 

The Darjeeling Limited (Часть 1)The Darjeeling Limited (Часть 1)Цей кумедний чоловік в шапочці – мій друг Андрій (топ-менеджер Finly Inc.), але на нього дивитися не обов’язково. Зверніть краще увагу на крани з написів “DRINKING WATER” і “HAND WASH” ​​на задньому плані. Крани з однієї труби, в цьому вся Індія, їй-богу 🙂

The Darjeeling Limited (Часть 1)Перед від’їздом на Дарджилінг ми пробіглися по яскравим автентичним вуличкам. Там всюди ось такі барвисті религійні лавки.

The Darjeeling Limited (Часть 1)І, до речі, коли я говорю “яскравим і автентичним”, ні в якому разі не маю на увазі архітектуру, вся справа в людях, в їх нарядах і ось в таких, наприклад, величезних банках з фарбою, за допомогою якої роблять ці акуратні червоні точки на лобі.

The Darjeeling Limited (Часть 1)

Ну або ось такі практичні замінники килимків під їжу в ресторанах 🙂

The Darjeeling Limited (Часть 1)Або ці дивні священні корови на кожному кроці

The Darjeeling Limited (Часть 1)Але ні, все-таки справа в людях 🙂

 

The Darjeeling Limited (Часть 1)The Darjeeling Limited (Часть 1)

Якось так. У цьому пості мало чаю, але все попереду. А взагалі-то я пишаюся ось цією останньою фотографією з хлопчиком на гойдалці і дівчинкою на підлозі. Подумував навіть відправити в який-небудь Esquire 🙂 Завтра-післязавтра я розповім і покажу Дарджилінг і всі ті чайні фабрики, які вдалося відвідати.

 

Discover best teas, Comrades!

Костянтин Мазурик