Блог

Як правильно заварювати чай. Лікнеп для HoReCa

Смачний та якісний чай легко зіпсувати неправильним заварюванням або водою. На що треба звернути увагу, коли заварюєте чай у своєму закладі?

Вода

Має бути якісною. Часто саме вода псує смак чаю. Не можна використовувати водопровідну (в Україні) та мінеральну. Найкращою є джерельна вода (контролюємо її смак, колір, запах). Якщо використовувати воду в пляшках, також ретельно відстежуємо її якість.  Вона має бути без запаху, кольору, хлору тощо та з мінімальною мінералізацією. Рівень мінералізації TDS має бути від 75 мг/л до 250 мг/л. Талу можна використовувати лише в екологічно чистих районах. Дистильована псує смак чаю. Ми також не радимо використовувати воду з кавомашини: вона перегріта.

Посуд

Найкраще заварювати чай у фарфорових, фаянсових або скляних чайниках

Як правильно заварювати чай. Лікнеп для HoReCa

Пропорції чаю та пакетики

Трав’яних та фруктових чаїв зазвичай беруть більше. Коли використовуємо пакетик для заварювання в чашці або заварнику, важливо не набивати його чаєм, а залишити простір, щоби дати чаю розкритися й віддати всі свої відтінки смаку та аромату.

Як правильно заварювати чай. Лікнеп для HoReCa

Температура води

Зелені чаї та улуни заварюються водою до 90 ⁰С, чорні, шу пуери, трав’яні та суміші — 95-100 ⁰С.

Для чаю вода має бути свіженагрітою, бажано без повторного кип’ятіння.

Визначаємо температуру води без термометра  

*Чайник тільки закипів – 100 ⁰С

* Як тільки чайник зняли з вогню (вимкнули) й вода перестала шуміти, температура – 95 ⁰С.

*Через 3-4 хвилини вода в чайнику вже 85 ⁰С.

*Якщо у вас немає часу чекати, доки вода стане холоднішою, ви можете переливати її з однієї місткості в іншу. При кожному переливі вона охолоджується на 2-3 ⁰С.

Час заварювання

Менший для зелених чаїв та улунів – до 3 хвилин, середній для чорних та пуери – 3-5 хв, та більший для трав’яних та фруктових – 5-10 хв. Найпростіше визначати пісочним годинником або таймером.

Зберігання чаю

Формула зберігання чаю: низька температура низька вологість – відсутність сторонніх запахів – мінімум світла – правильна місткість.

Під дією світла та повітря чай окислюється, сильні запахи «вбирає» в себе. Найкраще зберігати чай в скляних банках з притертою кришкою в темному прохолодному місці. Чаї необхідно провітрювати: раз на тиждень розкривати на кілька хвилин «подихати». Якщо плануєте використати чай швидко, можна зберігати в дойчпаках з герметичною застібкою.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Корзина
Чи є рідні в Європі?
Не гай часу! Надсилай їм подарунок прямо зараз
Teahouse-shop.eu
Start typing to see products you are looking for.