Блог

Який чай привезти з Китаю?

Всі ми любимо отримувати оригінальний продукт з країни-виробника, і в ідеальному світі я б кожному радив йти на будь-який чайний ринок в Китаї і купувати. Але світ не ідеальний, а китайський маркетинг такий маркетинг! Але я все-одно спробую дати слушні поради в цьому пості.

 

Який чай привезти з Китаю?

Це питання мені часто задають друзі, знайомі і незнайомі. Зазвичай це звучить так: «Мій дядько / тітка / брат / сват їде в Китай. Я знаю, що там найкращий чай, а я люблю чай, який попросити привезти і як вибрати? »Найчастіше хочеться відповісти «ніякий», але по-перше, це нечесно, по-друге, хтось може подумати, що таким чином я схиляю до покупки тільки в мене. Це не так. Просто я щиро переживаю про репутацію чаю, який люблю все свідоме життя. І завжди засмучуюсь, коли в магазин приходить покупець, вже відпив колись Тегуаньінь (наприклад), привезений таким ось недосвідченим дядьком або тіткою з Китаю, який отримав негативний досвід і заявляє «Пив я цей ваш Тегуаньінь, мені його прямо з Китаю привозили, нічого особливого! ».

Всі ми любимо отримувати оригінальний продукт з країни-виробника, і в ідеальному світі я б кожному радив йти на будь-який чайний ринок в Китаї і купувати. Але світ не ідеальний, а китайський маркетинг такий маркетинг! Але я все-одно спробую дати слушні поради * в цьому пості.

* Ці поради навряд чи будуть корисні тим, хто говорить на біглій мандаринській, або знає перевірених постачальників чаю в Китаї, або відмінно орієнтується на чайному ринку, або просто не переживає з приводу якості та ціни чаю, який планує купити (все-таки чай – це завжди прекрасно, навіть якщо не дуже високої якості).

 

Який чай привезти з Китаю?

Порада 1. Вибирайте не по одягу. Красиві сувенірні коробочки і упаковочки – це, звичайно, класно. Але ніщо не зрівняється із зібраним і обробленим вручну Тайпином Хоукуєм в звичайнісінькій жерстяній банці з потертими боками.

 

Порада 2. Не дивіться на ціну, не кажіть про ціну, що не вибирайте за ціною. Вибирайте носом, очима і руками. не соромтесь «зануритися» всієї головою в мішок з чаєм і вдихнути запах. Не соромтеся взяти в руки листя, подивитися на форму, переконатися, що кожен листочок цілий, чи не поламаний. А потім вже питайте, скільки коштує конкретний чай. До речі, вибираючи носом і руками, ви можете справити враження бувалого чаємана, а не заїжджого туриста, і це сприятливо позначиться на ціні покупки.

 

Порада 3. Торгуйтеся. Ймовірність того, що ціна завищена – 100%. Тому не соромтеся, витріщати очі, почувши першу ціну, посміхайтесь зі знанням справи, почувши другу, і тільки на третій погоджуйтеся. І будьте чемні. Торг торгом, але чай «базарні» не терпить.

 

Порада 4. Не зациклюйтеся на відомих чаях. Так, Пуер, Дахунпао, Тегуаньінь, Манкі Кінг, Байхао Інчжень, Цзінь Цзюнь Мей і ще десяток знаменитих чаїв Китаю – це диво, перевірене часом. Але є безліч маловідомих, але від того не менш прекрасних чаїв, які можуть стати справжньою знахідкою. До того ж купуючи маловідомий чай, ви не так ризикуєте потрапити під чари спритного китайського маркетингу.

 

Порада 5. Не соромтеся питати контакти досвідчених чаєманів, що живуть в самому Китаї. Чаємани – це ж велика комуна, вам обов’язково допоможуть, якщо буде час, сходять з вами на ринок і допоможуть слушною порадою. Говорячи це, я маю на увазі і своїх китайських друзів і постачальників, і всім відомих «чайних» особистостей на кшталт Гриші Потьомкіна. Не соромтеся, запитуйте!

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Корзина
Start typing to see products you are looking for.