Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Який чай привезти з Китаю?

Всі ми любимо отримувати оригінальний продукт з країни-виробника, і в ідеальному світі я б кожному радив йти на будь-який чайний ринок в Китаї і купувати. Але світ не ідеальний, а китайський маркетинг такий маркетинг! Але я все-одно спробую дати слушні поради в цьому пості.

 

Який чай привезти з Китаю?

Це питання мені часто задають друзі, знайомі і незнайомі. Зазвичай це звучить так: «Мій дядько / тітка / брат / сват їде в Китай. Я знаю, що там найкращий чай, а я люблю чай, який попросити привезти і як вибрати? »Найчастіше хочеться відповісти «ніякий», але по-перше, це нечесно, по-друге, хтось може подумати, що таким чином я схиляю до покупки тільки в мене. Це не так. Просто я щиро переживаю про репутацію чаю, який люблю все свідоме життя. І завжди засмучуюсь, коли в магазин приходить покупець, вже відпив колись Тегуаньінь (наприклад), привезений таким ось недосвідченим дядьком або тіткою з Китаю, який отримав негативний досвід і заявляє «Пив я цей ваш Тегуаньінь, мені його прямо з Китаю привозили, нічого особливого! ».

Всі ми любимо отримувати оригінальний продукт з країни-виробника, і в ідеальному світі я б кожному радив йти на будь-який чайний ринок в Китаї і купувати. Але світ не ідеальний, а китайський маркетинг такий маркетинг! Але я все-одно спробую дати слушні поради * в цьому пості.

* Ці поради навряд чи будуть корисні тим, хто говорить на біглій мандаринській, або знає перевірених постачальників чаю в Китаї, або відмінно орієнтується на чайному ринку, або просто не переживає з приводу якості та ціни чаю, який планує купити (все-таки чай – це завжди прекрасно, навіть якщо не дуже високої якості).

 

Який чай привезти з Китаю?

Порада 1. Вибирайте не по одягу. Красиві сувенірні коробочки і упаковочки – це, звичайно, класно. Але ніщо не зрівняється із зібраним і обробленим вручну Тайпином Хоукуєм в звичайнісінькій жерстяній банці з потертими боками.

 

Порада 2. Не дивіться на ціну, не кажіть про ціну, що не вибирайте за ціною. Вибирайте носом, очима і руками. не соромтесь «зануритися» всієї головою в мішок з чаєм і вдихнути запах. Не соромтеся взяти в руки листя, подивитися на форму, переконатися, що кожен листочок цілий, чи не поламаний. А потім вже питайте, скільки коштує конкретний чай. До речі, вибираючи носом і руками, ви можете справити враження бувалого чаємана, а не заїжджого туриста, і це сприятливо позначиться на ціні покупки.

 

Порада 3. Торгуйтеся. Ймовірність того, що ціна завищена – 100%. Тому не соромтеся, витріщати очі, почувши першу ціну, посміхайтесь зі знанням справи, почувши другу, і тільки на третій погоджуйтеся. І будьте чемні. Торг торгом, але чай «базарні» не терпить.

 

Порада 4. Не зациклюйтеся на відомих чаях. Так, Пуер, Дахунпао, Тегуаньінь, Манкі Кінг, Байхао Інчжень, Цзінь Цзюнь Мей і ще десяток знаменитих чаїв Китаю – це диво, перевірене часом. Але є безліч маловідомих, але від того не менш прекрасних чаїв, які можуть стати справжньою знахідкою. До того ж купуючи маловідомий чай, ви не так ризикуєте потрапити під чари спритного китайського маркетингу.

 

Порада 5. Не соромтеся питати контакти досвідчених чаєманів, що живуть в самому Китаї. Чаємани – це ж велика комуна, вам обов’язково допоможуть, якщо буде час, сходять з вами на ринок і допоможуть слушною порадою. Говорячи це, я маю на увазі і своїх китайських друзів і постачальників, і всім відомих «чайних» особистостей на кшталт Гриші Потьомкіна. Не соромтеся, запитуйте!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик