Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Як не зіпсувати чай водою

Ми можемо довго ​​вибирати якісний чай з неповторним ароматом і смаком, а потім “вбити” все прекрасне в цьому напої, використавши неправильну кількість, якість або температуру води.

 

Вода – частина всього, що нас оточує. Чай – це вода на 98%. Чай пізнається за допомогою води, доповнюється і збагачується нею. Ми можемо довго і завзято ​​вибирати якісний чай з неповторним ароматом і смаком, а потім “вбити” все прекрасне в цьому напої, використавши неправильну кількість, якість або температуру води.

Подекують, що у Китаї особливо завзяті чайні майстри збирають воду для заварювання чаю в особливих джерелах, місце розташування яких тримають в секреті. Пляшка такої води часом коштує дорожче самого чаю.

Якщо ви дійсно поставили собі за мету приготувати напій, який виправдає всі очікування від написаного на упаковці, приділіть увагу наступним правилам.

 

Як не зіпсувати чай водою

Вода – ворог

Трубопровідна вода – ворог №1 для чаю. Навіть якщо система очищення в місті на рівні, хлорка, яка використовується обов’язково, неприпустима при заварюванні чаю.

Мінеральна вода – неприпустима. Ви, звичайно, можете заявити, що будь-яка природна вода – мінеральна, і з цим не посперечаєшся. Однак велика кількість органічних сполук (солей, кальцію і т.п.) вбиває смак і аромат чаю вправніше за хлорку.

Вода – друг

Хороший фільтр для води – теж друг. Якісний фільтр і своєчасна заміна картриджів чудес не творять, але непогано позбавляють від домішок. Чайні майстри часто нахвалюють бамбукове вугілля як більш дієву і автентичну альтернативу. Ефект від обох методів дуже близький.

Та вода, яка продається в пляшках – предмет особливої ​​уваги.

Тала вода – чудовий вибір, а ось дистильована часто спрощує смак і послаблює аромат.

Вода з джерел – тема складна і вимагає окремого вивчення. Фактично майже всі дослідження зводяться до того, що глибинні (грунтові) води краще, ніж поверхневі, однак завжди є ризик зайвої мінералізації. Тому якщо ви вирішите добувати воду самостійно з колодязя або джерела, будьте готові до поглибленого вивчення питання.

 

 

451 градус за Фаренгейтом

або готуємо термометри

Температура води при заварюванні китайського і, скажімо, японського чаю істотно відрізняється. Нехтуючи рекомендаціями щодо температури, ви ніколи не отримаєте той самий напій, який обіцяють виробники. Тому, уважно:

 

для чорного чаю – 98-100 (С)

для китайських зелених – 77-82 (С)

для японських – в середньому від 60 (С) (все залежить від сорту)

для улунів – 85-90 (С)

для білого чаю – не вище 80 (С) (тут теж багато що залежить від сорту)

 

Прощавай, улюблена чашка,

або стежимо за обсягом

Кількість води при заварюванні так само важлива, як і температура. Стандартом для професійної дегустаціїї прийнято вважати 2 грами чаю на 100 мл води. Так само у китайській чайній церемонії. Для домашнього чаювання за британською традицією радимо заварювати 1 грам чаю на 100 мл води.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик