Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

7 японських чаїв – 7 характерів

Коли японських чаїв 7, як самураїв, визначаємо їх характери: що особливого й чим вирізняється кожен з них.  

Чай Бантя

7 японських чаїв – 7 характерів

Простий, але шалено популярний в Японії чай Бантя за мінімальний вміст кофеїну і таніну. Його можна пити будь-коли, він відносно недорогий та має легкий освіжуючий смак. Цікавий тим, що для його виробництва використовують більше, міцніше та жорсткіше листя, ніж для Сентя.

Його темно-зелені мініатюрні, пласкі й голчасті листочки мають легкий, ненав’язливий злегка солодкий аромат. Світло-зелений, прозорий настій має щільний, свіжий, солодкуватий фруктовий смак з трав’янистими відтінками. Настільки легкий, що за день непомітно можна випити безліч порцій, тому його називають «чаєм на кожен день».

 

Чай Генмайтя

7 японських чаїв – 7 характерів

Якщо ніжну японську Сентю обсмажити з нешліфованим рисом, отримаємо найекзотичніший японський чай Генмайтя. Рис ляскає і тріщить при смажені, наче попкорн, тому його часто називають «попкорн-чай».

Мініатюрні голчасті яскраво-зелені листочки в суміші з обсмаженими зернами рису мають ніжний, солодкуватий аромат з нотами бобових, риби та, звичайно, «смаженого рису». Погодьтеся, вже цікаве поєднання!

Напій злегка каламутний, світлий і густий завдяки рису. У смаку переважають рисові ноти з солодким відтінком смажених горішків. Має щільний аромат рису, водоростей і трав. Генмайтя настільки нетиповий і приємний чай, що його обов’язково треба спробувати!

 

Чай Маття (Матча) Органічна

7 японських чаїв – 7 характерів

Порошковий чай Маття є культурним надбанням Японії. Органічну Маттю вищих сортів завжди збирають навесні, тільки верхні листочки, де багато корисних речовин. Вона має солодкий смак і глибокий, насичений аромат з нотами трав і водоростей. А ще її додають у рис, морозиво, випічку, шоколад тощо. І ми робимо з неї дуже смачний латте!

 

Чай Маття (Матча) Церемоніальна

7 японських чаїв – 7 характерів

Класичну японську чайну церемонію проводять з порошковим чаєм Маття Церемоніальна. Саме її збивають вінчиком у піну з невеликою кількістю води. Маттю дбайливо вирощують, за кілька тижнів до збору укривають від сонячного проміння, збирають виключно навесні й тільки верхні листочки. Маття Церемоніальна має дуже солодкий і глибокий смак й насичений аромат з нотами трав і водоростей.

 

 

Чай Сентя (Сенча) Асамусі

7 японських чаїв – 7 характерів

В Японії дуже люблять ніжний й свіжий чай Сентя (Сенча) Асамусі. При виробництві його дбайливо оброблюють гарячим паром менше хвилини. І ми маємо преміальної якості чай: весняного збору світло-зелене листя з безліччю катехінів, м’який, делікатний смак і яскравий, свіжий аромат настою. Поціновувачі Сентя знають, що в ньому є славнозвісний «п’ятий смак» умамі, який виділяють в Японії та Китаї. Цей смак спільний в пармезані,  рокфорі, соєвому соусі, грецьких горіхах, помідорах, грибах.

Чай Сентя (Сенча) Фукамусі

7 японських чаїв – 7 характерів

Надзвичайно популярний японський чай Сентя (Сенча) Фукамусі славиться насиченим свіжим ароматом і м’яким, ніжним смаком. Ніжність і м’якість чаю— завдяки тривалій обробці листя паром високої температури в процесі виробництва. Поціновувачі Сентя знаходять в ньому славнозвісний «п’ятий смак», як і у його «колеги» — Сентя Асамусі. Дивно як для чаю. А ще саме Сентя Фукамусі має  сильний антибактеріальний ефект та знижує рівень холестерину.

 

Чай Ходзіча

7 японських чаїв – 7 характерів

Коричневий зелений чай – таки існує, і це — Ходзіча! Чай, який смажать. Беруть листя Бантя та Сентя й обжарюють у фарфоровому посуді на деревному вугіллі. На диво, він має горіхово-карамельний аромат та смак з легкою терпкістю зеленого чаю. Завдяки термічній обробці в ньому дуже мало кофеїну, тому можна пити перед сном.

Сухий Ходзіча – це різані листочки й гілочки приємного горіхового кольору з дуже яскравим, димним, карамельним ароматом, з терпкістю волоського горіха. Світло-бурштиновий, прозорий настій має аромат смажених горішків і насіння. Смак — простий і зрозумілий: димний, «смажений», горіховий, з солодким присмаком і легкою гіркуватістю. Ходзіча буде цікавий любителям димних улунів.

…Це була коротка екскурсія по японським чаям. А щоби зрозуміти, відчути їх, треба заварювати й пробувати самостійно…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик