Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чайна медитація, або найдавніший спосіб заварювання Пуер

Метод Лу Юя, автора трактату Шлях Чаю, – мабуть, найдавніший і медитативний спосіб заварювання чорних і червоних чаїв в принципі і Пуер зокрема.

Заварювання чаю – завжди медитативний процес, ритуал, що занурює часом в іншу реальність. Принаймні якщо мова йде про чай китайський.

 

Метод Лу Юя, або шум вітру в соснах

Метод Лу Юя, автора трактату Шлях Чаю, – мабуть, найдавніший і самий медитативний спосіб заварювання чорних і червоних чаїв в принципі і Пуеру зокрема.

Суть методу гранично проста, і якщо описати її метафорично і дуже по-китайськи, зводиться до наступного: почуй шум вітру в соснах. Якщо ж перейти до опису ближчого нашому братові, то виглядати це буде наступним чином.

Сосни шумлять тричі, або покрокова інструкція

Нам знадобиться газовий пальник, прозорий чайник з жаростійкого скла (цінителі безумовно порадять глиняний, однак для цього методу прозорий все-таки приємніше і зручніше, тому що ми зможемо не тільки чути, але й бачити), гайвань, чахай, Шипці і чай, звичайно .

Поставивши чайник з водою на вогонь, готуємо чай і чекаємо перший шум сосен. Чаю щоб віддавати смак і аромат, потрібно спочатку увібрати в себе вологу, тому заливаємо чай водою кімнатної температури (використовуємо для цього гайвань). Поки чай вбирає вологу, в чайнику починають підніматися маленькі бульбашки, які зазвичай називають “перловим намистом”.

“Намисто” – провісник першого “шуму вітру в соснах” (всього їх буде три), або першої стадії кипіння. Як тільки вітер зашумить, відливаємо частина води з чайника в чахай, щоб “зберегти молодість води”. Після чого оновимо воду і в гайвані.

Коли сосни загомоніли вдруге (шум при цьому буде значніший, ніж в перший раз, і бульбашки повітря набагато більше), нам потрібно буде “повернути молодість воді”. Для цього ми віллємо в чайник ту воду, яку раніше відливали в чахай. Бульбашки повітря відповідно перестануть підніматися.

Коли ж прийде час третього “шуму вітру”, вода з гайвани повинна бути злита, а сам чай потрібно сформувати в акуратний клубок. За допомогою кругових рухів щипцями створюємо в чайнику воронку і точним акуратним рухом вкидаємо грудку чаю в воронку. Навіть не вкидаємо, а м’яко впускаємо. І взагалі, ми все робимо м’яко і вдумливо, це ж медитація. Вимикаємо вогонь, задоволено дивимося на те, що вийшло, і п’ємо, що вже там.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик